ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 1 ارديبهشت 1403
شنبه 1 ارديبهشت 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 28 بهمن 1402     |     کد : 203006

موتورسیکلت هیدروژنی چالش شارژ باتری را حل می‌کند

گروهی از محققان دانشگاه «ام آی تی» مشغول توسعه یک موتورسیکلت هیدروژنی هستند که علاوه بر باتری یک سلول سوختی نیز دارد و مشکل مدت زمان طولانی شارژ را برطرف می کند.

گروهی از محققان دانشگاه «ام آی تی» مشغول توسعه یک موتورسیکلت هیدروژنی هستند که علاوه بر باتری یک سلول سوختی نیز دارد و مشکل مدت زمان طولانی شارژ را برطرف می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، «ام آی تی»دیدگاه تازه ای درباره تامین سوخت موتورسیکلت ها دارد و در این زمینه روی هیدروژن تمرکز کرده است. تیم وسیله نقلیه الکتریکی این دانشگاه که برای فعالیت های نوآورانه خود مشهور است، هم اکنون مشغول بررسی موتورسیکلت های برقی هیدروژنی است. این تیم نمی خواهند فقط یک موتور سیکلت بسازند، بلکه آنها مشغول بررسی شیوه ای هستند تا فرایند استفاده از موتورسیکلت حافظ محیط زیست باشد.

موتورسیکلت ابداعی این گروه با ترکیبی از باتری و سلول سوختی هیدروژن کار می کند. چنین تنظیماتی یکی از بزرگترین مشکلات خودروهای برقی یعنی مدت زمان طولانی شارژ را برطرف می کند. زیرا سوخت گیری هیدروژن با سرعتی مشابه پرکردن باک بنزین خودرو انجام می شود و در نتیجه گزینه ای مناسب برای موتورسواران به حساب می آید.

نکته جالب درباره این پروژه منبع باز بودن طراحی آن است. این بدان معناست که همه افراد می توانند به یافته های آنها دسترسی یابند و احتمالا آنها را ارتقا دهند. چنین فرایندی می تواند نوآوری در استفاده از هیدروژن برای وسایل نقلیه را سرعت بخشد.

تلاش های تیم فقط به ابداع یک نوع جدید از موتورسیکلت مربوط نیست. آنها بخشی از یک تلاش وسیع تر درباره چگونگی استفاده از منابع انرژی متفاوت برای وسایل نقلیه هستند. محققان امیدوارند با نمایش نمونه اولیه موتورسیکلت در رویدادها و به اشتراک گذاری پیشرفت های خود دراین زمینه توجه افراد بیشتری را به نیروی هیدروژن جلب کنند.

 


نوشته شده در   شنبه 28 بهمن 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode