ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 24 تير 1403
يکشنبه 24 تير 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 14 ارديبهشت 1401     |     کد : 198648

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری:

عفو و بخشش از سوی خداوند اولین جایزه برای مؤمنین در روز عید فطر است

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه‌ با بیان اینکه روز عید فطر روز جایزه است، گفت: عفو و بخشش از سوی خداوند اولین جایزه برای مؤمنین در روز عید فطر است.

    رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه‌ با بیان اینکه روز عید فطر روز جایزه است، گفت: عفو و بخشش از سوی خداوند اولین جایزه برای مؤمنین در روز عید فطر است.

به گزارش نصر از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری روز سه‌شنبه، ۱۳ اردیبهشت، در سخنرانی پیش از نماز عید سعید فطر تبریز با بیان اینکه «تکبیر» و «حمد» دو کلیدواژه‌ی مخصوص در روز عید سعید فطر هستند، اظهار کرد: خوشا به‌حال کسانی‌که توفیق حضور در ماه ضیافت الهی را پیدا کرده و امروز در این همایش عظیم و نورانی عید فطر حاضر شده‌اند.

وی ادامه داد: روز عید سعید فطر در فرهنگ اسلامی و قرآنی ما جایگاه ویژه‌ و خاصی دارد و از این روز به‌عنوان «روز جایزه» برای روزه داران یاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: مؤمنین در این ماه و در پرتو فرمان خداوند روزه داری کرده و اعمالی چون احیاء شب‌های قدر، مراقبت از اعمال خود، میزبانی از بندگان خدا، حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین در روز قدس را انجام داده و امروز طیّب و طاهر در نماز عید فطر حاضر شده‌اند و لذا این عید در فرهنگ اسلامی روز جایزه برای مؤمنین معرفی شده است.

وی با بیان اینکه عفو و بخشش از سوی خداوند اولین جایزه برای مؤمنین در این روز است، گفت: مؤمنین با امید و البته نگرانی و با حالی عجیب در این نماز شرکت می‌کنند و علت نگرانی‌شان این است که آیا در صف مؤمنین واقعی خداوند قرار می‌گیرند یا خیر.

به گزارش ایسنا، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه‌ همچنین خاطرنشان کرد: مؤمنین واقعی امروز این احساس را دارند که نتوانسته‌اند آنطور که باید حق این ماه عزیز را به‌جا آورند اما باید بر کسانیکه امروز را در غفلت به سر ببرند تعجب کرد چراکه امروز همه چیز فراهم است و نباید از رحمت الهی در این روز مأیوس شویم؛ همچنان که نباید مدعی باشیم که ما کامل‌ترین اعمال را انجام داده‌ایم.

خبرگزاری ایسنا


برچسب ها
نوشته شده در   چهارشنبه 14 ارديبهشت 1401  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode