ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 27 خرداد 1403
يکشنبه 27 خرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 6 دي 1400     |     کد : 197615

نکات مهم درباره مراقبت از کودک دیابتی در برابر اُمیکرون

از آنجایی که طی چند روز گذشته مواردی از ابتلا به سویه اُمیکرون در هند ثبت شده این نگرانی برای پزشکان وجود دارد که جمعیت آسیب‌پذیر شامل افراد مسن و کودکان در معرض خطر جدی ابتلا به این عفونت قرار گیرند.

از آنجایی که طی چند روز گذشته مواردی از ابتلا به سویه اُمیکرون در هند ثبت شده این نگرانی برای پزشکان وجود دارد که جمعیت آسیب‌پذیر شامل افراد مسن و کودکان در معرض خطر جدی ابتلا به این عفونت قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، در حالیکه کودکان و نوجوانان در مقایسه با جمعیت بزرگسال علائم خفیف تری را نشان می دهند اما در مجموع افراد مبتلا به بیماری های مزمن ممکن است در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان باشند.

دیابت نوع یک، بیماری خودایمنی و یکی از شایع ترین بیماری های غدد درون ریز در میان کودکان است. تخمین زده می شود که حدود ۹۷ هزار و ۷۰۰ کودک هندی به این بیماری مبتلا باشند. این کودکان ممکن است در حین ابتلا به کووید-۱۹ یا بعد از آن با عوارض شدیدتری مواجه شوند. در حالیکه برنامه واکسیناسیون کودکان ۱۵ تا ۱۸ سال به زودی آغاز می شود، مهم است در مورد کودکان مبتلا به دیابت، اقدامات کافی برای کنترل سطح قند خون آنها انجام شود.

بر همین اساس کارشناسان و پزشکان توصیه می کنند برای کودکان مبتلا به دیابت نوع یک، جدا از کنترل سطح قند خون، والدین می توانند سطح اکسیژن خون آنان را دو بار در روز کنترل کنند. اگر این میزان کمتر از ۹۵ درصد باشد، ممکن است نشانه اولیه عفونت باشد. همچنین مصرف منظم داروهای تجویز شده برای جلوگیری از افزایش سطح قند خون ضروری است.

به گفته کارشناسان عدم رعایت این موارد می‌تواند باعث افزایش سطح قند خون و فشار خون شود و عوارض جدی مانند بدتر شدن علائم کووید-۱۹ را به همراه داشته باشد.

در عین حال تقویت سیستم ایمنی طبیعی کودک از طریق رژیم غذایی مناسب و همچنین مصون سازی به موقع می تواند آنها را در برابر بیماری کووید-۱۹ کمتر آسیب پذیر کند. وعده های غذایی به موقع و مصرف غذاهای خانگی نیز می توانند به محافظت از بدن کمک کنند.

تغذیه مناسب، مصونیت در برابر بیماری را افزایش می دهد. مبتلایان به دیابت برای کنترل گلوکز خون و حفظ انرژی باید از رژیم غذایی کم کربوهیدرات استفاده کنند. همچنین مصرف پروتئین باید کم تا متوسط ​​باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، علاوه بر موارد فوق با افزایش شیوع بیماری کووید-۱۹، کودکان مبتلا به بیماری های مزمن باید تشویق شوند تا دستورالعملهای بهداشتی مانند شستشوی دست ها و ضدعفونی را رعایت کنند و هنگام بیرون رفتن از خانه، ماسک به صورت داشته باشند.


نوشته شده در   دوشنبه 6 دي 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode