ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 26 تير 1403
سه شنبه 26 تير 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 12 خرداد 1403     |     کد : 203801

امام جمعه موقت تبریز:

مسئله دفاع و حمایت از غزه و فلسطین فراموش نشود

امام جمعه موقت تبریز گفت: نباید مسئله دفاع از مظلوم و حمایت از غزه و فلسطین فراموش و به روزمرگی تبدیل شود.

امام جمعه موقت تبریز گفت: نباید مسئله دفاع از مظلوم و حمایت از غزه و فلسطین فراموش و به روزمرگی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز اظهار کرد: نباید مسئله دفاع از مظلوم و حمایت از غزه و فلسطین فراموش و به روزمرگی تبدیل شود.

وی ادامه داد: ۸ ماه از جنگ غزه می‌گذرد و ۲۵ هزار نفر شهید شدند و رژیم صهیونیستی با وجود اوج جنایات به هیچیک از اهداف خود در غزه نرسیده است.

مطهری گفت: جنایتی که رژیم صهیونیستی با حمایت و مدیریت آمریکا در غزه و رفح انجام می‌دهد هولوکاست واقعی و مصداق نسل‌کشی است.

وی با بیان اینکه آثار پیروزی قطعی فلسطین هر روز پررنگ‌تر و نمایان می‌شود، گفت: انشاالله به زودی همانند پیاده روی اربعین پیاده راهی قدس شویم.

وی در ادامه ضمن تسلیت سالروز عروج ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و قیام خونین ۱۵ خرداد افزود: سالروز عروج ملکوتی بزرگ مرد تاریخ و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، قیام خونین ١۵ خرداد و شهادت مجاهدان آگاه و فداکاریست که با نثار جان خود پرچم حق طلبی و آزادیخواهی را بر افراشتند و پیروزی انقلاب اسلامی را در تاریخ این سرزمین رقم زدند.

امام جمعه موقت تبریز تصریح کرد: مکتب امام خمینی (ره) متعلق به کشور و گروه خاصی نبوده زیرا با تمام کفر و ظلم در دنیا مبارزه کرد و ملت ایران را به یاری خودش فراخواند.

وی تاکید کرد: امام امت به مسلمانان عزت و افتخار داد و در دنیا شیعه را زنده کرد.

امام جمعه موقت تبریز در ادامه گفتار و کردار امام خمینی (ره) را بهترین الگو برای تمام آزادیخواهان جهان دانست و افزود: گفتار، کردار و اندیشه‌های امام خمینی (ره) بهترین الگو برای تمام آزادیخواهان جهان است و مسئولان باید اندیشه، رفتار و روش زندگی امام راحل را مورد توجه و مطالعه قرار دهند.

مطهری با بیان اینکه امام راحل خودباوری را به ملت بزرگ ایران آموخت، گفت: امام (ره) در قیام لله انگیزه الهی را محور و اساس امور قرار داد و خدا محوری مهم‌ترین ویژگی اساسی ایشان است و امام (ره) جبهه حق را برای رهروانش درست ترسیم کرد، همان جبهه‌ای که اهل بیت (ع) آن را پایه‌گذاری کرده بودند.

وی ادامه داد: امام (ره) اسلام سیاسی (فقه شیعی) را ترسیم کرد به گونه‌ای که مسلمان نباید تسلیم ظلم و ستم یا مرعوب دشمنان اسلام شود و امام (ره) عبادت خداوند را تکلیف شرعی می‌دانست و معتقد بود مسلمان انقلابی نباید به جامعه بی‌تفاوت باشد.

مطهری خاطرنشان کرد: عده‌ای با ادعاهای مختلف تلاش می‌کنند مسیر و راه امام (ره) را منحرف کنند در نتیجه باید گوش به فرمان رهبری بود و مسئولین باید کنار مردم باشند و مشکلات آن‌ها را مرتفع کنند تا کارآمدی نظام دینی مصداق عینی داشته باشد.

وی تاکید کرد: منافقان و دشمنان داخلی و خارجی می‌دانند هرچقدر آرمان امام در کشور سازی باشد ناکام خواهند بود.

امام جمعه موقت تبریز تبریز با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید تسلیم شویم، گفت: هزینه سازش از دفاع بیشتر است.

وی اضافه کرد: در برابر دشمن باید همیشه هوشیار باشیم به هیچ وقت آرام نخواهد نشست و با توطئه‌های جدید به دنبال اهداف خود است و تنها راه مقابله با توطئه‌های دشمن اطاعت از پیروی از امام خامنه ای است.

 


نوشته شده در   شنبه 12 خرداد 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode