ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 4 مرداد 1403
پنجشنبه 4 مرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 30 ارديبهشت 1403     |     کد : 203710

گزارش جدید محققان؛

ایمونوتراپی قبل و بعد از جراحی بقای سرطان ریه را افزایش می دهد

یک کارآزمایی بالینی جدید گزارش می دهد که ایمونوتراپی می تواند بقای بیماران سرطان ریه در مراحل اولیه را که واجد شرایط جراحی هستند، در صورت ترکیب با شیمی درمانی افزایش دهد.

یک کارآزمایی بالینی جدید گزارش می دهد که ایمونوتراپی می تواند بقای بیماران سرطان ریه در مراحل اولیه را که واجد شرایط جراحی هستند، در صورت ترکیب با شیمی درمانی افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، بر اساس یافته‌های منتشر شده، افرادی که قبل و بعد از عمل جراحی، ایمونوتراپی همراه با شیمی درمانی دریافت کردند در مقایسه با افرادی که فقط شیمی درمانی دریافت کردند، ۴۲ درصد کمتر در معرض خطر پیشرفت سرطان، عود یا مرگ بودند.

بعلاوه، حدود ۲۵ درصد از کسانی که ایمونوتراپی و شیمی درمانی دریافت کردند، پس از جراحی هیچ سرطانی نداشتند، در مقایسه با حدود ۵ درصد از کسانی که فقط شیمی درمانی کردند.

دکتر «تینا کاسکونه»، محقق اصلی و استادیار انکولوژی پزشکی قفسه سینه / سر و گردن در دانشگاه تکزاس، گفت: «این یافته‌ها به شواهدی اضافه می‌کنند که مسیر ایمونوتراپی به بیماران مبتلا به سرطان ریه قابل عمل جراحی، فرصتی می‌دهد تا بدون بازگشت سرطانشان بیشتر زندگی کنند.»

کارآزمایی بالینی شامل درمان با nivolumab، یک داروی ایمونوتراپی سرطان ساخته شده بود. Nivolumab با مسدود کردن توانایی سلول‌های سرطانی برای فرار از تشخیص توسط سیستم ایمنی عمل می‌کند و به سلول‌های ایمنی اجازه می‌دهد به سرطان حمله کرده و آن را از بین ببرند.

به گفته محققان، حدود ۳۰ درصد از بیماران سرطان ریه در مراحل اولیه، توموری دارند که می‌توان آن را از طریق جراحی برداشت.

با این حال، بیش از نیمی از آنها سرطان شأن بدون درمان اضافی عود می‌کند و به گفته محققان، شیمی درمانی قبل یا بعد از عمل جراحی تنها یک مزیت حداقلی برای بقا داشته است.

برای این کارآزمایی بالینی، محققان بیش از ۴۵۰ بیمار مبتلا به سرطان ریه ۱۸ ساله یا بالاتر را از سراسر جهان مدنطر قرار دادند.

بیماران به طور تصادفی برای دریافت Nivolumab قبل و بعد از جراحی به همراه شیمی درمانی قبل از جراحی یا فقط شیمی درمانی قبل از جراحی مشخص شدند.

بیمارانی که فقط شیمی درمانی دریافت کردند، میانگین مدت زنده ماندن شأن کمی بیش از ۱۸ ماه پس از حدود ۲۵ ماه بود. این موارد شامل مرگ یا عود یا پیشرفت سرطان آنها بود.

محققان گفتند، اما افرادی که Nivolumab دریافت کردند تا پایان پیگیری، میانگین مدت زمان زنده ماندن شأن به طور قابل توجهی نسبت به گروه کنترل طولانی شد.

به گفته محققان، نتایج هیچ نگرانی ایمنی جدیدی در مورد nivolumab نشان نداد. عوارض جانبی جدی در ۳۲ درصد از بیمارانی که درمان ترکیبی را دریافت می‌کردند در مقابل ۲۵ درصد از بیمارانی که به تنهایی شیمی درمانی دریافت می‌کردند، مشاهده شد.

 


نوشته شده در   يکشنبه 30 ارديبهشت 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode