ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 7 خرداد 1403
دوشنبه 7 خرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 30 فروردين 1403     |     کد : 203472

کمک به تشخیص بیماری‌های استخوانی با دستگاه ایران‌ساخت

متخصصان با طراحی و تجاری‌سازی دستگاهی برای بررسی و آنالیز توزیع فشار در کف پا، نیاز حوزه سلامت، ورزشی و تربیت بدنی به این دستگاه را تامین کردند.

متخصصان با طراحی و تجاری‌سازی دستگاهی برای بررسی و آنالیز توزیع فشار در کف پا، نیاز حوزه سلامت، ورزشی و تربیت بدنی به این دستگاه را تامین کردند.

به گزارش ایسنا، مجتبی گوهری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به طراحی و تولید دستگاه «فوت مدیسنس» با هدف درمان عارضه‌های پا و حرکتی، گفت: از  این دستگاه به منظور سنجش میزان توزیع فشار روی کف پا به صورت ایستا و پویا استفاده می‌شود.

وی درباره نحوه عملکرد این دستگاه، توضیح داد: این دستگاه با ارائه نمودارهای متناسب با موقعیت و میزان فشار در هر نقطه از کف پا، محل دقیق نیروهای اضافی وارده بر کف پا را مشخص کرده و برآیند مرکز فشار بدن را نشان می‌دهد. با بهره‌گیری از این دستگاه می‌توان اطلاعات کاملی را برای آنالیز عملکرد پا و ناهنجاری‌های ظاهری و عملکردی آن به دست آورد. این دستگاه قابلیت سنکرون‌سازی با دوربین جهت شناسایی راستای پا و زاویه آشیل را دارد. همچنین این دستگاه از قابلیت اتصال به دستگاه تراش دقیق، برای ساخت کفی طبی نیز برخوردار است.

مدیرعامل این شرکت با اشاره به نیاز آزمایشگاه‌های تربیت بدنی، مراکز توان‌بخشی، حوزه ارتوپدی و مراکز تحقیقاتی به این دستگاه، اظهار کرد: کاربرد دستگاه فوت مدیسنس در کلینیک‌های ارتوپد فنی و حرکات اصلاحی گسترش یافته است و به کمک این ابزار آزمایشگاهی، ضمن شناخت منشأ و میزان ناهنجاری‌های کف پا و حرکتی، زمینه برای اقدامات درمانی بعدی فراهم می‌شود.

گوهری با اشاره به کیفیت‌ مشابه سایر نمونه‌های خارجی در عین قیمت تمام شده‌ پایین‌تر خاطرنشان کرد: تاکنون با تولید و تجاری‌سازی محصول فوت مدیسنس ایران‌ساخت، موفق شدیم ۱۰۰ دستگاه را به مراکز متقاضی تحویل دهیم و با توجه به قیمت تمام شده این دستگاه، تاکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی ریالی به ارمغان آورده است. با توجه به قیمت مناسب‌تر و خدمات پس از فروش، امکان صادرات این محصول دانش‌بنیان به دیگر کشورها وجود دارد.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان تصریح کرد: فوت مدیسنس محصولی است که اشتغال ایجاد می‌کند؛ به ازای هر دستگاه می‌توان کسب و کاری راه انداخت و به طور مستقیم برای ۴ نفر شغل ایجاد کرد.


نوشته شده در   پنجشنبه 30 فروردين 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode