ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 7 خرداد 1403
دوشنبه 7 خرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 9 فروردين 1403     |     کد : 203299

با هدف حمل و نقل پاک؛

قطار هیدروژنی چینی با سرعت ۱۶۰ کیلومتر برساعت آزمایش شد

چین قطار هیدروژنی را آزمایش کرد که با یکبار تامین سوخت هزار کیلومتر را طی می کند.این قطار با سرعت ۱۶۰ کیلومتر برساعت حرکت کرد.

چین قطار هیدروژنی را آزمایش کرد که با یکبار تامین سوخت هزار کیلومتر را طی می کند.این قطار با سرعت ۱۶۰ کیلومتر برساعت حرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، چین با انجام آزمایشی روی نخستین قطار هیدروژنی که ساخته، گامی مهم در زمینه حمل و نقل پاک برداشته است. این آزمایش در چانگچون واقع در ایالت جیلین انجام شده است. شرکت CRRC Changchun Railway Vehicles این قطار را توسعه داده که به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کرده است. این آزمایش موفقیت آمیز یک دستاورد مهم در زمینه استفاده از انرژی هیدروژن برای حمل و نقل ریلی است.

قطار نوآورانه جدید برخلاف نمونه های سنتی که با سوخت فسیلی کار می کنند دارای سیستم پیشرانش با انرژی هیدروژنی است. این سیستم یک منبع قدرتمند و طولانی مدت انرژی فراهم می کند. اطلاعات آزمایش انجام شده نیز حاکی ازآن است که متوسط مصرف انرژی فقط ۵ کیلووات ساعت به ازای هر کیلومتر است. چنین آماری مطابق تمام الزامات کارآمدی انرژی در قطار در مقیاس جهانی است.

این وسیله نقلیه با هر بار تامین سوخت می تواند مسافت هزار کیلومتر را طی کند و به این ترتیب نیاز به ایستگاه های تامین دوباره سوخت کاهش می یابد. قبل از انجام تست سیستم برق هیدروژنی قطار تحت آزمایش های شدید برای عملکرد در دماهای شدید( از ۲۵- تا ۳۵ درجه سانتیگراد)، مقاومت در برابر ارتعاش، ایمنی در مقابل آتش سوزی و موارد دیگر قرار گرفت. این تست های وسیع ایمنی در عملیات قطار را تضمین می کند.

آزمایش موفقیت آمیز قطار نشان دهنده نقطه عطفی در صنعت حمل و نقل چین است و مسیر را برای به کارگیری وسیع تر فناوری انرژی هیدروژنی هموار می کند.


نوشته شده در   پنجشنبه 9 فروردين 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode