ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 1 ارديبهشت 1403
شنبه 1 ارديبهشت 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 5 اسفند 1402     |     کد : 203056

مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان:

جشن مهدویت روز شنبه در ۷۰ مدرسه آذربایجان شرقی برگزار می شود

مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان گفت: جشن مهدویت روز شنبه در ۷۰ مدرسه آذربایجان شرقی برگزار می شود و ۳۵۰ مدرسه نیز به مناسبت نیمه شعبان فضاسازی شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان گفت: جشن مهدویت روز شنبه در ۷۰ مدرسه آذربایجان شرقی برگزار می شود و ۳۵۰ مدرسه نیز به مناسبت نیمه شعبان فضاسازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید آقاجانی صبح جمعه در جمع خبرنگاران از راه اندازی ۱۲۰ ایستگاه مهدوی در استان همزمان با دهه مهدویت خبر داد و گفت: هرچه فرهنگ مهدویت در قالب برنانه های متنوع فرهنگی و هنری در جامعه ترویج یابد به همان میزان انحرافات اعتقادی در جامعه کاهش می‌یابد.

وی افزود: تلاش داریم در این دهه همه برنامه‌ها رنگ و بوی مهدوی به خود گرفته و برای مردم نشاط آفرین باشد. جشن‌های مختلف نیمه شعبان در مدارس، احیای شب نیمه شعبان در ۶ منطقه از تبریز، ایستگاه مسابقه فرهنگی و نقاشی برای کودکان، مسابقه مجازی مهدویت برای دانشگاهیان، برافراشتن دو پرچم ۳۰ متری لبیک یا مهدی در دو نقطه تبریز، نمایشگاه کتب دانشگاهی در دانشگاه آزاد تبریز، اعزام سخنران به شهرستان‌ها و اتوبوس گردی مهدوی برای معرفی اماکن مهدوی از جمله عناوین برنامه‌های بنیاد مهدویت در این روزها است.

حجت الاسلام آقاجانی گفت: جشن مهدویت روز شنبه در ۷۰ مدرسه آذربایجان شرقی برگزار می‌شود و ۳۵۰ مدرسه نیز به مناسبت نیمه شعبان فضاسازی شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود به فعالیت ستاد اقامه نماز استان نیز اشاره و اظهار کرد: امسال ۴۰ دوره آموزشی در این خصوص از طرف ستاد برگزار شده است.

حجت الاسلام آقاجانی نظارت بر نمازخانه‌های بین راهی را از وظایف مهم ستاد اقامه نماز استان خواند و افزود: متأسفانه برخی از متولیان در این راستا برای سیستم گرمایشی نمازخانه‌های بین راهی کوتاهی می‌کنند که تاکنون چندین مورد آن بررسی و تذکر داده شده و این موضوع نسبت به گذشته برطرف شده است.

مسئول ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی مهدویت آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۲۰۰ نمازخانه بین راهی در استان وجود دارد، گفت: در این نمازخانه‌ها کدی در خصوص نظرات و پیشنهادت مردم نصب شده است که مردم کد نمازخانه و مورد آن را به شماره ۰۹۱۴۲۲۴۳۳۲۷ پیامک و مسئولان را در جریان بگذارند.

حجت الاسلام آقاجانی همچنین برای میزبانی بهتر مردم با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان و سال نو از برگزاری چندین جلسه با مسئولان راهداری و گردشگری خبر داد و گفت: در این جلسات موارد نمازخانه‌ها مطرح شده تا با برطرف کردن و تجهیز آنها به لوازم مورد نیاز بتوانیم از مردم به نحو احسن میزبانی کنیم.

وی همچنین یه سامانه «راه نماز» نیز اشاره و اعلام کرد: مردم با مراجعه به این سامانه می‌توانند به موقعیت‌های مکانی نمازخانه‌های بین راهی راحت دسترسی داشته باشند.

 


برچسب ها
نوشته شده در   شنبه 5 اسفند 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode