ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 1 ارديبهشت 1403
شنبه 1 ارديبهشت 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 30 بهمن 1402     |     کد : 203023

ناسا به‌دنبال چهار داوطلب برای یک سال زندگی در محیط شبیه‌سازی‌شده مریخ است

ناسا به‌دنبال چهار داوطلب است تا به‌مدت یک سال در زیستگاه شبیه‌سازی‌شده از سیاره مریخ زندگی کنند.


ناسا به‌دنبال چهار داوطلب است تا به‌مدت یک سال در زیستگاه شبیه‌سازی‌شده از سیاره مریخ زندگی کنند. این آژانس فضایی از افراد بالغ سالم با مدرک علمی یا تجربه نظامی یا خلبانی درخواست همکاری کرده است و این مأموریت که «آنالوگ کاوش سلامت و عملکرد خدمه» (CHAPEA) نام دارد، در بهار ۲۰۲۵ آغاز خواهد شد. CHAPEA مجموعه‌ای از مأموریت‌های یک‌ساله را شامل می‌شود که در آن داوطلبانی که ناسا آن‌ها را «فضانوردان آنالوگ» می‌نامد، در یک زیستگاه شبیه‌سازی‌شده از مریخ در هیوستون، تگزاس که به‌صورت سه‌بعدی چاپ شده است، زندگی می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب:ناسا به‌دنبال چهار داوطلب است تا به‌مدت یک سال در زیستگاه شبیه‌سازی‌شده از سیاره مریخ زندگی کنند. این آژانس فضایی از افراد بالغ سالم با مدرک علمی یا تجربه نظامی یا خلبانی درخواست همکاری کرده است و این مأموریت که «آنالوگ کاوش سلامت و عملکرد خدمه» (CHAPEA) نام دارد، در بهار 2025 آغاز خواهد شد.
 
CHAPEA مجموعه‌ای از مأموریت‌های یک‌ساله را شامل می‌شود که در آن داوطلبانی که ناسا آن‌ها را «فضانوردان آنالوگ» می‌نامد، در یک زیستگاه شبیه‌سازی‌شده از مریخ در هیوستون، تگزاس که به‌صورت سه‌بعدی چاپ شده است، زندگی می‌کنند.
 
وظایف شرکت‌کنندگان در برنامه شبیه‌سازی مریخ ناسا
 
اولین خدمه چهار نفره این برنامه از جولای گذشته درحال زندگی در این فضا هستند. ناسا در گزارش‌های خود در مورد پیشرفت این مأموریت، وظایف شرکت‌کنندگان را توضیح داده است که شامل مواردی ازجمله پرورش سبزیجات، شبیه‌سازی «پیاده‌روی فضایی» در سندباکس، نظارت بر آزمایش‌‌های علمی مانند آزمایش‌های انجام‌شده در ایستگاه فضایی بین‌المللی و پیروی از یک رژیم ورزشی سخت می‌شود.
 
فضای 157 متر مربعی که Mars Dune Alpha نام دارد، زیستگاه‌هایی را شبیه‌سازی می‌کند که ناسا ممکن است روزی برای پناه‌دادن به فضانوردان در مریخ بسازد.
 
اکنون ناسا به‌دنبال متقاضیانی برای دومین مأموریت CHAPEA خود است که در بهار 2025 آغاز خواهد شد. آژانس فضایی می‌گوید که به‌دنبال «شهروندان آمریکایی سالم، باانگیزه و مقیم دائم» بین 30 تا 55 سال است که به زبان انگلیسی مسلط باشند و سیگار نکشند.
 
مانند فضانوردان، ناسا می‌خواهد این داوطلبان مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های STEM یا دو سال تجربه در این زمینه داشته یا تجربه 1000 ساعت خلبانی جت داشته باشند.
 
این آژانس در بیانیه‌ای نوشت:
 
«متقاضیان باید تمایل زیادی به ماجراجویی‌های منحصربه‌فرد و ارزشمند داشته و به همکاری با ناسا برای آماده‌کردن اولین سفر انسانی به مریخ علاقه داشته باشند.»
 
منبع: دیجیاتو


 


برچسب ها
نوشته شده در   دوشنبه 30 بهمن 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode