ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 3 اسفند 1402
پنجشنبه 3 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 28 آذر 1402     |     کد : 202521

پیام تسلیت امام جمعه تبریز در پی درگذشت شاعر تبریزی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی درگذشت استاد علی نظمی تبریزی را به خانواده و جامعه هنری و ادبی استان تسلیت گفت.

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی درگذشت استاد علی نظمی تبریزی را به خانواده و جامعه هنری و ادبی استان تسلیت گفت.

 در پیام حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم آمده است:

«فقدان ادیب نام آشنا و انسان فرزانه، استاد علی نظمی تبریزی اهالی آذربایجان به خصوص دوستداران فرهنگ و هنر را به سوگ نشاند و دل‌هایمان را آکنده از غم و اندوه کرد.

دوست دیرین شهریار ایران زمین مرحوم استاد محمدحسین بهجت تبریزی از شاعران غزل سرایی است که نام و یادش بر تارک ادبی تاریخ معاصر ما می‌درخشد و آثار تحقیقی و ادبی ایشان چراغ راه همه آن‌هایی است که دل در گرو تعالی ادبیات ترکی و فارسی این خاک پاک دارند.

استاد علی نظمی، زنده نامی از خطه ادب پرور و هنر دوست آذربایجان است که غزل‌های فاخر و ادبیات زیبا و ماندگارش جایگاهی رفیع در صحیفه‌ی ادبی ایران عزیز دارد و نغمه‌های غنابخش آن استاد سخن به فرهنگ و ادب از یاد فراموش شدنی نیست.

اینجانب درگذشت آن انسان پاک سرشت را به خانواده محترم و داغدار ایشان به ویژه فرزند عزیز ایشان سردار حاج جمشید نظمی و جامعه ادبی و فرهنگی استان و کشورمان تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال علوّ درجات برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان و علاقه‌مندان آن عزیز سفر کرده مسألت می‌کنم.»

گفتنی است، استاد علی نظمی متخلص به نظمی تبریزی متولد اول مهر ۱۳۰۶ در تبریز از شاعران غزل‌سرای برجسته معاصر ایران بود.

وی که دوستی نزدیکی با استاد شهریار داشت سرودن شعر را از ۱۶ سالگی آغاز کرد و شاگرد ملک الشعرای بهار و محمدامین ادیب طوسی بود.

علاوه بر شعر آثار تحقیقی ادبی نیز از وی به چاپ رسید که از جمله این آثار می‌توان به تذکره الشعرای منظوم و منثور دویست سخنور و گلشن معانی شرح برخی ابیات مشکله فارسی اشاره کرد.

 استاد نظمی تبریزی در همایش زنده‌نامان تبریز نیز تجلیل شد و در واقع می‌توان گفت این آخرین حضور او در مجمع عمومی شد و در نهایت این شاعر بلند آوازه در ۲۵ آذرماه سن ۹۶ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.


برچسب ها
نوشته شده در   سه شنبه 28 آذر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode