ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 11 اسفند 1402
جمعه 11 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 28 آبان 1402     |     کد : 202297

به همت نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛

کتاب «نامه‌ای در باب انسان گرایی» مارتین هایدگر منتشر شد

کتاب «نامه‌ای در باب انسان گرایی» اثر مارتین هایدگر با ترجمه ابراهیم علی پور است که در پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه به چاپ رسید.

کتاب «نامه‌ای در باب انسان گرایی» اثر مارتین هایدگر با ترجمه ابراهیم علی پور است که در پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «نامه‌ای در باب انسان گرایی» اثر مارتین هایدگر با ترجمه ابراهیم علی پور است که در پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در ۱۳۸ صفحه به چاپ رسید.

نامه‌ای در باب انسان گرایی نوشته‌ای است از مارتین هایدگر، فیلسوف بلند آوازه آلمانی که آن را در پاسخ به پرسش‌های فیلسوف فرانسوی، ژان بوفره نگاشته است.

هایدگر در این رساله در تقابل با روش فلسفه ورزی در ما بعدالطبیعه غربی، همگان را به تفکری از جنس دیگر به سرشت انسان واداشت. نکته اصلی طرح هایدگر در نامه‌ای در باب انسان گرایی، در دسترس قرار دادن ساحتی از انسان است که پیش از هر چیز ما را قادر می‌سازد "آنچه هست" را بفهمیم، ساحتی که در واقع خودش بنیاد خودش را قوام می‌بخشد.

ساختار اثر

این کتاب در سه بخش تألیف شده است.

بخش اول با عنوان رابطه انسان و هستی از نگاه مارتین هایدگر به بررسی رابطه هستی و انسان شامل نقش انسان در فهم هستی، نقش هستی در فهم انسان، ویژگی‌های خاص هستی انسانی و انسان، نگهبان هستی پرداخته، عوامل اصلی تقرب انسان به هستی (تفکر و زبان) را شرح داده و موانع تقرب انسان به هستی از جمله سطحی نگری و غفلت از هستی، ابزار گرایی و متافیزیک را به رشته تحریر درآورده است.

بخش دوم از این کتاب به مقدمه مترجم انگلیسی اختصاص دارد.

نامه‌ای در باب انسان گرایی سومین و آخرین بخش از این کتاب را تشکیل می‌دهد.


برچسب ها
نوشته شده در   يکشنبه 28 آبان 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode