ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 13 اسفند 1402
يکشنبه 13 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : يکشنبه 23 مهر 1402     |     کد : 202036

با حضور مسلمی نائینی؛ ;jh

کتاب «مهتاب زاریا» نوشته همسر شیخ زکزاکی رونمایی شد

در مراسم اهدای دکترای افتخاری شیخ ابراهیم زکزاکی، کتاب « مهتاب زاریا» نوشته زینت ابراهیم، همسر شیخ زکزاکی با حضور رئیس جهاددانشگاهی رونمایی شد.

 در مراسم اهدای دکترای افتخاری شیخ ابراهیم زکزاکی، کتاب « مهتاب زاریا» نوشته زینت ابراهیم، همسر شیخ زکزاکی با حضور رئیس جهاددانشگاهی رونمایی شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی، در مراسم اهدای دکترای افتخاری شیخ ابراهیم زکزاکی که ۲۲ مهرماه دردانشگاه تهران برگزار شد، با حضور حسن مسلمی‌نائینی، رئیس جهاددانشگاهی از کتاب «مهتاب زاریا» نوشته زینت ابراهیم همسر شیخ زکزاکی رونمایی شد.

این کتاب روایت‌هایی درباره نهضت اسلامی نیجریه و گزارش‌هایی از همسر شیخ ابراهیم زکزاکی از آغاز نهضت در اوایل دهه ۱۹۸۰ و رویدادهای بنیانی تا قتل عام زاریا در سال ۲۰۱۵ و پیامدهای آن است.

در حالی که بخشی از این اثر نوشته شده بود، نویسنده آن، خانم زینت ابراهیم، پس از قتل عام زاریا در دسامبر ۲۰۱۵ بدون هیچ اتهامی توسط مقامات نیجریه بازداشت شد.

به گفته خود ایشان بخشی از متن در زمان بازداشت نوشته شده است. نویسنده در پیشگفتار به این مسئله اشاره می‌کند که قبل از تصمیم به نگارش کتاب حقایق نهضت و آنچه از آن می‌دانست را برای فرزندش احمد بازگو کرده تا او راوی این حقایق باشد. بعد از شهادت احمد و دو تن از برادرانش، بار دیگر بخشی از آنچه به احمد گفته بود را برای برادران و خواهران بازمانده‌اش بازگو کرد اما تنها ۱۷ ماه پس از آن سه تن دیگر از فرزندانش به طرز فجیعی کشته شدند. به همین دلیل تصمیم به نگارش این کتاب گرفت تا مردم بدانند شیخ زکزاکی کیست؟ به چه چیزی دعوت می‌کند؟ برای چه چیزی مبارزه می‌کنند؟ و هدف از نهضت اسلامی چیست؟

یادآور می‌شود، کتاب «مهتاب زاریا» ترجمه ابراهیم محسنی آهویی در ۱۲ فصل و ۱۳۴ صفحه به تازگی توسط سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی منتشر شده است.


برچسب ها
نوشته شده در   يکشنبه 23 مهر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode