ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 3 مهر 1402     |     کد : 201895

اجرای طرح پالایش کتاب‌ در کتابخانه‌های مساجد آذربایجان‌شرقی

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان از اجرای طرح پالایش کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان از اجرای طرح پالایش کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.

مرتضی شفیعی عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی در جریان سفر به شبستر با همراهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور در کانون فرهنگی هنری کوثر، مسجد جامع این شهرستان از کتابخانه این کانون بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ۷۳ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان شبستر فعال است که از این تعداد ۳۲ کانون دارای کتابخانه مسجدی هستند، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های ارزشمند موجود در عرصه‌های فرهنگی، قرآنی و هنری در مساجد شهرستان شبستر؛ باید با فعال‌تر شدن کتابخانه‌های مسجدی بروز ظهور بیشتری داشته باشد.

وی افزایش تعداد کانون‌ها و کتابخانه‌های مسجدی در این شهرستان را مورد تأکید قرار داد و افزود: تعداد کانون‌های فرهنگی هنری این شهرستان نسبت به تعداد مساجد شبستر بسیار کم است، از این رو توسعه کانون‌های مسجدی در این منطقه نیازمند همت مضاعف متولیان شهرستان است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ادامه دهد: فعالیت کتابخانه‌های مسجدی در جوار کانون‌های فرهنگی هنری یکی از مهمترین عوامل جذب کودکان و نوجوانان به مساجد بوده و خوشبختانه با تلاش‌های انجام یافته درحال حاضر بیش از ۶۰۰ کتابخانه کانونی و مسجدی در سطح استان فعالیت دارد.

وی از اجرای طرح پالایش کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد و گفت: در قالب این طرح تمامی کتب فرسوده، رده خارج و بدون استفاده کتابخانه‌های کانون‌ مساجد استان؛ با کتب جدید و به‌روز جایگزین می‌شوند و در این زمینه هیچ محدودیتی در پالایش کتب وجود ندارد. 

وی در آخر اضافه کرد: قرار است کتابخانه کانون فرهنگی هنری کوثر، مسجد جامع شهرستان شبستر بعد از رکود چند ساله همزمان با سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) فعالیت‌های خود را بار دیگر آغاز کند.

 


نوشته شده در   دوشنبه 3 مهر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode