ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 31 خرداد 1403
پنجشنبه 31 خرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 27 شهريور 1402     |     کد : 201846

پیش از سفر به نیویورک رئیسی:

مواضع بحق ایران را به گوش جهان می‌رسانم

رئیس‌جمهور گفت: هدف جمهوری اسلامی ایران از حضور در سازمان ملل، رساندن مواضع بحق ایران به گوش جهانیان است.

رئیس‌جمهور گفت: هدف جمهوری اسلامی ایران از حضور در سازمان ملل، رساندن مواضع بحق ایران به گوش جهانیان است.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی پیش از سفر به نیویورک برای حضور و سخنرانی در هفتادوهشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سخنانی اظهار کرد: امیدوارم این سفر برای انجام مأموریتی که ملت ایران بر دوش ما قرار داده است، اثربخش باشد و بتوانیم به دیدگاه‌های رهبری انقلاب که برای کشور و دولت مفید است، جامعه عمل بپوشانیم‌.

وی افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران از حضور در سازمان ملل، رساندن مواضع بحق ایران به گوش جهانیان است.

رئیس دولت سیزدهم ادامه داد: نشست‌های دوجانبه و دیدار با سران کشورهای مختلف، نشست با رسانه‌های جمعی و نشست با سیاستمداران، از جمله برنامه‌های حضور در سازمان ملل است.

رئیسی یادآور شد: یکی از ارکان سیاست جمهوری اسلامی تعامل با کشورهای جهان، سازمان‌های منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و بین‌المللی است. ایران عضو سازمان ملل است و انتظار دارد که این سازمان نقش تعیین‌کننده در حوزه‌های توسعه، امنیت و صلح جهانی ایفا کند. تصمیمات سازمان ملل به دور از هرگونه تبعیض و بی‌عدالتی و بدون تاثیرپذیری از قدرت‌های بزرگ باشد تا آنچه اقتضای حق و عدالت است در جهان شکل گیرد.

وی افزود: این انتظار همه دولت‌ها و ملت‌ها در جهان است. حضور ما در مجمع سالانه عمومی سازمان ملل برای بیان دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران است. آنچه لازم است برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی بیان شود، در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل جایگاه مناسبی پیدا می‌کند.

رئیس‌جمهوری یادآور شد: نگاهی که جمهوری اسلامی به جهان دارد، جهانی عاری از فقر، سلاح‌های هسته‌ای، بی‌عدالتی، تبعیض و جهانی است که به ظرفیت‌های انسان‌ها و کرامت آنان توجه کند تا از آفاتی که جهان را تهدید می‌کند، چه موارد طبیعی و چه آنچه به دست قدرت‌های بزرگ و با سلطه‌طلبی انجام می‌شود، جلوگیری شود. من زبان گویای مردم برای بیان حقایق جهت اطلاع دولت‌ها و ملت‌ها خواهم بود.

رئیسی گفت: مواضع جمهوری اسلامی که قدرت رسانه‌ای دشمن با امپراتوری رسانه‌ای خود نمی‌خواهد حرف و مواضع بحق جمهوری اسلامی شنیده شود، آنجا تبیین می‌شود.


نوشته شده در   دوشنبه 27 شهريور 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode