ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 19 آذر 1402
يکشنبه 19 آذر 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 22 تير 1402     |     کد : 201432

اجتماع خانوادگی چادرهای آسمانی در تبریز برگزار شد

اجتماع پرشور خانوادگی «چادرهای آسمانی» همزمان با روز ملی عفاف و حجاب با حضور نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در مصلای امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد.

 اجتماع پرشور خانوادگی «چادرهای آسمانی» همزمان با روز ملی عفاف و حجاب با حضور نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در مصلای امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد.

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، اجتماع پرشور خانوادگی «چادرهای آسمانی» همزمان با روز ملی عفاف و حجاب با حضور نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی امروز، ۲۱ تیرماه در مصلای امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در این اجتماع با بیان اینکه حجاب یک راهبرد برای زیست عفیفانه و پاک است، گفت: حجاب و عفاف در تاریخ زیست تجربی در عین مهجوریت محبوب هم بوده است.

وی هدف اصلی تشریع احکام اسلامی را قرب به خداوند به وسیله تزکیه نفس و تقوی اعلام کرد و افزود: دستیابی به تزکیه نفس، طهارت، عفت و پاکدامنی هم با حفظ حجاب اسلامی ممکن می‌شود.

آل‌هاشم، با بیان اینکه جامعه موظف به تامین امنیت است و زنان در جامعه با حفظ پوشش به امنیت جامعه کمک می‌کنند، اظهار کرد: در سایه حفظ حجاب و عفاف است که زن به راحتی وارد جامعه شده و فعالیت می کند تا خطری متوجه او نشود.

امام جمعه تبریز با اشاره به جایگاه زن در اسلام ادامه داد: در اسلام محبوس و اسیر کردن زن وجود ندارد بلکه حجاب در اسلام یک وظیفه الهی است که بر عهده زن نهاده شده است که در برخورد با نامحرم کیفیت خاصی از پوشش توسط زنان رعایت شود.

وی با اشاره به محدودیت‌هایی که در سایر کشورها در مورد پوشش وجود دارد، اظهار کرد: در سایر کشورهای دنیا که متمدن و با فرهنگ هستند هم محدودیت‌هایی وجود دارد، مثلا اگر مردی پابرهنه یا با لباس خواب حتی با پیژامه از خانه بیرون برود پلیس او را بازداشت می‌کند و به عنوان اینکه عمل خلاف اجتماعی انجام داده است او را جلب کرده و زندانی می کنند.

آل‌هاشم، خاطرنشان کرد: شرافت زن اقتضاء می‌کند هنگامی که از خانه خارج می‌شود متین و با وقار راه برود و پوشش او به گونه‌ای باشد که موجب تحریک و تهییج دیگران نشود و عملا مردان را به انحراف دعوت نکند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه اسلام حفظ پوشش و نگاه و زیست عفیفانه را بر مردان نیز تاکید کرده است، افزود: همه مواردی که برای بانوان ذکر شد از مردان نیز انتظار می رود.

سردارعلی محمدی، فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی نیز در این اجتماع، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: حادثه گوهر شاد نماد پایداری زنان در مقابل کشف حجاب رضاخانی بود، زنان عفیفی که در مسجد گوهر شاد به خاک و خون کشیده شدند ولی حجاب از سر بر نداشتند.

وی افزود: حجاب یک واجب الهی بوده و دشمنان با برنامه و نقشه به میدان آمده و با کشف حجاب تلاش می‌کنند عفت و حیا را در جامعه کم رنگ کنند.

محمدی ادامه داد: ترویج و تکریم حجاب و عفاف، حریم خانواده، تبیین پیامدهاو آسیب‌های بدحجابی، تبیین نقش شبکه‌های اجتماعی در جنگ ترکیبی و شناختی دشمن و تهاجم فرهنگی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم حادثه تلخ مسجد گوهرشاد در دفاع از حجاب و عفاف خاطرنشان کرد: امروز سالگرد واقعه تلخ مسجد گوهرشاد است، در این روز دختران و زنان عزیز این کشور یکی از بارزترین پایداری را در مقابل کشف حجاب رضاخانی نشان دادند. رضاخان در ابتدا به بهانه لباس متحدالشکل زنان را مجبور کرد حجاب از سر بردارند و لباسی که نماد فرهنگ غرب بود بپوشند، ولی این امر با مقاومت شیرزنان این کشور محقق نشد.

محمدی با تاکید بر اینکه حجاب یک امر تاریخی، دینی و شرعی است بیان کرد: اکثریت مردم ما به مسائل شرعی و دینی پایبند هستند و با توجه به تمدن دیرین ایرانیان بانوان کشورمان را متین، با حجاب و عفیف می دانیم.


نوشته شده در   پنجشنبه 22 تير 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode