ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 19 آذر 1402
يکشنبه 19 آذر 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 7 ارديبهشت 1401     |     کد : 198610

حجت الاسلام قمی:

نغمه‌پردازان خط مقدم جنگ تبلیغی و تبیینی هستند

حجت الاسلام قمی درباره اهمیت کار نغمه پردازی با محوریت جهاد تبیین گفت:جنگ تبیینی امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نغمه‌پردازان به عنوان خط مقدم این جنگ شناخته می‌شوند.

حجت الاسلام قمی درباره اهمیت کار نغمه پردازی با محوریت جهاد تبیین گفت:جنگ تبیینی امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نغمه‌پردازان به عنوان خط مقدم این جنگ شناخته می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه فرهنگی سرچشمه در بیست و پنجمین شب ماه مبارک رمضان میهمان نغمه‌پردازان اهل بیت علیهم السلام بود. در این نشست صمیمانه ضمن حضور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و ریاست سازمان هیأت و تشکل‌های دینی برخی پژوهش‌گران حوزه‌ی هیأت همچون محمدرضا سنگری نیز حضور داشتند.


ضیافت «میهمانی خدا» در شب گذشته همچنین میزبان نغمه‌پردازان برجسته‌ی کشوری چون حجت الاسلام جواد محمدزمانی، اکبر شیخی، حمید رمی، سید جواد پرئی، مهدی پورپاک، محمد رسولی، امیر طلاجوران، حسین صاحب جمعی، امیر تاجیک، محمد بیابانی، امیر حسین الفت و دیگر فعالان این عرصه بود.

در این مراسم پس از صرف افطار میهمانان بر سفره اکرام اهل بیت علیهم السلام، دورهمی صمیمانه‌ای تشکیل شد که بخش اصلی آن به بیان دغدغه‌ها و انتظارات نغمه‌پردازان از سازمان تبلیغات اسلامی اختصاص داشت. گزارشی از دستاوردهای سفر نوروز ۱۴۰۱ به سوریه و زیارت بقاع متبرکه و لزوم تداوم سفرهای اینچنینی به جهت ایجاد همفکری، هم‌سویی و همدلی بیشتر بین جامعه نغمه‌سرایان از دیگر بخش‌هایی بود که در این مراسم بدان پرداخته شد.

همچنین در بخش دیگر این دورهمی صمیمانه توجه به ابعاد علمی و ادبی در نغمه‌پردازی، لزوم ارائه مضامین جدید، موضوعات صنفی، مداحی استودیویی، نگرانی‌ها درباره توجه به مداحان نوجوان و مطالب دیگر مرتبط با موضوع از سوی نغمه‌سرایان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حجت الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از این دورهمی صمیمی درباره اهمیت کار نغمه پردازی با محوریت جهاد تبیین سخن گفت و بیان داشت: جنگ تبلیغی و تبیینی امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نغمه‌پردازان به عنوان خط مقدم این جنگ شناخته می‌شوند.

حجت الاسلام مجید باباخانی در ادامه مراسم ضمن اشاره به پیگیری دغدغه‌ها و نگرانی‌های نغمه‌پردازان از توجه ویژه سازمان هیأت و تشکل‌های دینی به اجرای برنامه‌های علمی پایدار در این زمینه خبر داد. وی در ادامه به جزئیاتی از فعالیت اندیشکده هیأت در سازمان تبلیغات اسلامی را بیان کرد.

در پایان محمد رضا سنگری پژوهشگر آئینی به ایراد سخنانی در زمینه نغمه‌پردازی پرداخت و نغمه‌سرایی را به عنوان فعالیتی مهم و دارای جایگاه رفیع در ادبیات دینی مورد اشاره قرار داد.


نوشته شده در   چهارشنبه 7 ارديبهشت 1401  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode