ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 29 تير 1403
جمعه 29 تير 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 6 ارديبهشت 1401     |     کد : 198604

یک توربین آبی جدید به اندازه ۱۲ پنل خورشیدی انرژی تولید می‌کند

یک شرکت کانادایی ادعا می‌کند که یک توربین جزر و مدی جدید ساخته است که می‌تواند معادل با ۱۲ صفحه خورشیدی انرژی تولید کند.

یک شرکت کانادایی ادعا می‌کند که یک توربین جزر و مدی جدید ساخته است که می‌تواند معادل با ۱۲ صفحه خورشیدی انرژی تولید کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، یک شرکت کانادایی فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر به نام "آیدنرژی"(Idenergie) از یک توربین جدید با طراحی هیدروکینتیک رونمایی کرده است که نیروی آب جاری را مهار کرده و آن را به برق تبدیل می‌کند.

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از کشورها به دنبال کناره‌گیری از استفاده از سوخت‌های فسیلی هستند، نیاز به توسعه ابزارهایی برای استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر به شدت احساس می‌شود. در حالی که پنل‌ها یا صفحات خورشیدی و توربین‌های بادی تاکنون در بیشتر موارد استفاده شده‌اند، اما هر دوی این سیستم‌ها محدودیت‌هایی در تولید برق دارند.

در حالی که توان خروجی توربین‌های بادی به شدت به سرعت باد وابسته است، پنل‌های خورشیدی تقریباً فقط نیمی از شبانه‌روز را به دلیل وجود نور خورشید در روز، برق تولید می‌کنند. اما یک توربین آبی که در جریان آب قرار می‌گیرد، می‌تواند به طور مداوم، چه در روز و چه در شب برق تولید کند.

یک توربین جزر و مدی سازگار با محیط زیست

در گذشته استفاده از توربین‌های جزر و مدی با اختلال در زیستگاه جانوران آبزی و سیستم‌های پوشش گیاهی همراه بوده است. با این حال شرکت "آیدنرژی" مستقر در مونترال کانادا توجه ویژه‌ای به این مشکل رایج داشته و موتور و پروانه‌ای را انتخاب کرده است که به اکوسیستم آسیبی نمی‌رساند و همچنین از آلومینیوم ساخته شده است که بازیافت آن آسان است.

این توربین برای به حداقل رساندن نیازهای حمل و نقل به شکل جداسازی شده ارسال می‌شود و می‌توان آن را به سادگی طی هفت مرحله ذکر شده در وب‌سایت این شرکت سرهم‌بندی کرد.

طراحی این توربین همچنین شامل یک موتور بدون محور است که از ورود آب به ژنراتور جلوگیری می‌کند و در نتیجه نیازهای تعمیر و نگهداری را نیز کاهش می‌دهد.

توان خروجی

این توربین در حداکثر توان خود می‌تواند ۱۲ کیلووات‌ساعت برق در هر شبانه‌روز تولید کند و به یک باتری متصل است که به طور مداوم آن را شارژ می‌کند. این توربین حتی با ظرفیت تولید برق کاهش یافته، می‌تواند انرژی کافی برای نگهداری وسایل رایج در یک خانه را مانند یخچال، تلویزیون، کامپیوتر و سیستم‌های روشنایی تولید کند.

به گفته شرکت سازنده، یک عدد از این توربین‌ها می‌تواند نیروی تولید شده توسط ۱۲ صفحه خورشیدی را تولید کند و به طور شبانه‌روزی به کار خود ادامه دهد.

در صورت نیاز می‌توان این توربین را برای مطابقت با شرایط جریان آب از جمله نصب در اعماق کم و مناطقی که سرعت جریان کمتر از یک متر بر ثانیه است، تنظیم کرد.


برچسب ها
نوشته شده در   سه شنبه 6 ارديبهشت 1401  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode