ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 27 فروردين 1403
دوشنبه 27 فروردين 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 16 مهر 1400     |     کد : 196957

در خطبه‌های نماز جمعه تبریز عنوان شد؛

ضرورت ترخیص پرشتاب کالاهای رسوب شده در گمرکات کشور

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ضرورت ترخیص پرشتاب کالاهای رسوب شده در گمرکات کشور تاکید کرد.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ضرورت ترخیص پرشتاب کالاهای رسوب شده در گمرکات کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به اهمیت داشتن سواد زندگی گفت: متأسفانه برخی محیط‌های خانواده، از آموزش معارفی که در زندگی فرزندان سرنوشت ساز است؛ غافل هستند.

وی ادامه داد: باید به سواد علمی و فنی و سواد زندگی بچه‌هایمان حساسیت نشان دهیم؛ متأسفانه به سواد زندگی بچه‌هایمان حساسیت نشان نمی‌دهیم، صدا و سیما و آموزش و پرورش باید برای سواد زندگی برنامه داشته باشند.

آل هاشم سپس به موضوع خانواده و تحکیم بنیان آن تاکید داشت و افزود: محبت به کودکان بهترین فرصت برای جلب رضایت و رحمت الهی است و انسان عاقل هیچوقت خود را از این فرصت ارزشمند محروم نمی‌کند.

امام جمعه تبریز افزود: امن ترین جای دنیا برای انسان در دوران کودکی آغوش گرم و پر از احساس و محبت پدر و مادر است و هیچ پدر و مادری حق ندارد کودک را از این نعمت سرنوشت ساز دریغ کند. امنیت و تغذیه عاطفی یکی از نیازهای اساسی و بنیادی انسان در دوران کودکی است.

وی ادامه داد: فقر عاطفی انسان در دوران کودکی زمینه را برای ناهنجاری‌های خطرناک فراهم می‌کند.

آل هاشم سپس با اشاره به فرارسیدن روز پست گفت: پستچی‌ها از قدیم زحمت زیادی می‌کشیدند، یک نامه و تلگراف زحمات زیادی داشت و الان نیز زحمات زیادی را متحمل می‌شوند. پست آذربایجان شرقی در بین ادارات پست، نمونه بوده است.

نتیجه استاندارد کاهش واردات به کشور است

وی به ضرورت توجه به موضوع استاندارد تاکید کرد و افزود: استاندارد از پایه‌های علم و فناوری است. نتیجه استاندارد، کاهش واردات به کشور است.

وی در خصوص اقامه نماز جمعه از این هفته در تبریز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: در نماز جمعه پروتکل‌های بهداشتی حتماً رعایت شود. به ستاد نماز جمعه تذکر داده بودم که طوری فاصله گذاری شود که نظم نماز جمعه به هم نریزد اما عملی نشد.

آل هاشم به سالروز هجرت پیامبر نیز اشاره کرد و افزود: در بطن حادثه عظیم هجرت پیامبر (ص) نباید فداکاری علی (ع) فراموش شود. نقش امام علی (ع) در شب هجرت تنها خوابیدن ایشان در جای پیامبر نبود بلکه سه مسئولیت جدی را در این جریان دنبال می‌کردند: ۱- ادای دیون مردم که نزد پیامبر بود ۲- حل و فصل امور مسلمانان مکه در نبود رسول اکرم (ص) ۳- به دستور پیامبر اکرم باید زنان هاشمی مخصوصاً حضرت فاطمه زهرا و فاطمه بنت اسد و مسلمانانی که تا آن روز هجرت نکرده بودند را به یثرب برسانند.

وی به کاهش آثار بلایای طبیعی نیز اشاره کرد و گفت: طبق آمار موجود ۳۲ مورد از این بلایا در کشور ما مشاهده شده است. ایران جزو ۱۰ کشور بلا خیز و ششمین کشور زلزله خیز و چهارمین کشور سیل خیز است. به حداقل رساندن خطرات ناشی از رخدادهای طبیعی و غیر طبیعی می‌تواند در سایه آگاه سازی اتفاق افتد.

صدا و سیما برای افزایش همبستگی ملی تلاش کند

نماینده ولی فقیه در استان سپس در خصوص انتصاب اخیر در ریاست سازمان صدا و سیما گفت: رهبر انقلاب در انتصاب رئیس سازمان صدا و سیما اولویت‌هایی را تاکید کردند. هدایت فرهنگی یکی از وظایف صدا و سیما است.

آل هاشم افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی ایران از دیگر وظایف است. صدا و سیما تنها با فیلم‌های خارجی نمی‌تواند سبک زندگی اسلامی ایرانی را به مردم یاد دهد.

وی گفت: صدا و سیما باید با افزایش همبستگی ملی بین تمام جریان‌های سیاسی و تمام اقشار تلاش فراوانی انجام دهد.

وی به سالروز بزرگداشت حافظ نیز اشاره کرد و افزود: حافظ، شاعر بزرگ سده هشتم ایران و یکی از سخنوران دنیاست و هیچکس همانند حافظ به درک صحیح و هنرمندانه از آیات قرآن نرسیده است؛ به طوری که آیات قرآن را با اشعار خودش پیوند داده است.

وی گفت: از شعرای عزیز می‌خواهیم با شعرهای حماسی خودشان در ایران اسلامی اثر گذاری بیشتری داشته باشند.

امیدواری مردم نسبت به حل مشکلات و شکستن بن بست‌های ساختگی

وی با اشاره به عملکرد دولت طی این چند ماه اخیر گفت: برخی نشانه‌ها حاکی از امیدواری مردم نسبت به حل مشکلات و شکستن بن بست‌های ساختگی است. هماهنگی و هم افزایی در مسائل مختلف و تصویب و اجرای لوایح در پیشگیری از فساد، در دو ماه گذشته از نمونه‌های آن است.

وی افزود: انجام واکسیناسیون، ترخیص پرشتاب کالاهای رسوب شده در گمرک، صدور مجوزهای کسب و کار، حذف امضاهای طلایی، اتخاذ سیاست درست در گرانی کاذب سیمان، سفرهای استانی رؤسای سه قوه بخصوص حضور صبح جمعه‌های رئیس جمهور در استان‌های مختلف از اقدامات ارزشمند در ماه‌های اخیر است. گام مهم دیگر در تولید، افزایش صادرات است.

وی سپس در پایان گفت: مردم غیرتمند آذربایجان شرقی همیشه مطیع اوامر رهبری هستند و طبق رهنمودهای ایشان به دور از افراط و تفریط عمل خواهند کرد.

آل هاشم ابراز داشت: آذربایجان و مردم غیرتمند این استان و مردم غیرتمند تبریز برای حراست از خاک پاک ایران عزیز همیشه باید هوشیار و مطیع اوامر رهبری باشند.


نوشته شده در   جمعه 16 مهر 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode