ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 19 آذر 1402
يکشنبه 19 آذر 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 11 بهمن 1396     |     کد : 182234

امام خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه دیروز تشریح کردند:

دو هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان

لعنت خدا بر استکبار و صهیونیسم و آمریکا و عوامل آنها...

لعنت خدا بر استکبار و صهیونیسم و آمریکا و عوامل آنها
اعتدال: حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه دیروز با ابراز تأسّف و تألّم نسبت به حوادث افغانستان و کشتار مردم معمولیِ غیرنظامی – اعم از سنّی و شیعه – دو هدف آمریکا از حوادث تروریستی افغانستان را تشریح کردند و با تأکید براینکه حوادث بیست و چند ساله افغانستان به وسیله‌ی عوامل آمریکا انجام گرفته فرمودند: لعنت خدا بر استکبار و صهیونیسم و آمریکا و عوامل آنها
* گزیده‌ای از بیانات معظم‌له درخصوص کشتار مردم در حوادث تروریستی افغانستان، به نقل از Khamenei.ir  به این شرح است
از یک ماه قبل تاکنون حدود ۸کشتار دسته‌جمعی اتفاق افتاده. همان دستهایی که داعش را ایجاد کردند، باز دارند آن را منتقل میکنند به افغانستان. سیاست آمریکا در منطقه این است که اولا منطقه روی آرامش نبیند تا ملتها به فکر معارضه با صهیونیسم نیفتند؛ ثانیا آمریکا بتواند حضور خود را در منطقه توجیه کند.

* ابراز تأسّف و تألّم نسبت به حوادث افغانستان
... من همین جا از این فرصت استفاده کنم و تأسّف و تألّم خودمان را عرض بکنیم نسبت به حوادثی که در همسایگی ما در افغانستان دارد اتّفاق می‌افتد به وسیله‌ی همین کسانی که ادّعای اسلام می‌کنند و واقعاً از اسلام بوئی نبرده‌اند.
الان -[یعنی] از حدود یک ماه قبل به این طرف- شاید حدود هفت یا هشت حادثه‌ی کشتار دسته‌جمعیِ تروریستی اتّفاق افتاده؛ در یکی شصت هفتاد نفر شهید شدند، در یکی پنجاه شصت نفر کشته شدند، در یکی بیست و چند نفر کشته شدند؛ در کابل، در قندهار، در جاهای دیگر. امضا هم می‌کنند و اعتراف هم می‌کنند که «ما کردیم»!چه کسی؟ داعش.

* بوجودآورندگان داعش، دارند آن را به افغانستان منتقل می‌کنند
توجّه بکنید، همان دستهائی که داعش را به وجود آوردند - چه در عراق، چه در سوریه - و آن جنایات را به وسیله‌ِی داعش مرتکب شدند و داعش را ابزاری قرار دادند برای آن همه ظلم بزرگ به مردم، همان‌ها باز دارند داعش را منتقل می‌کنند به اینجا، [یعنی] به افغانستان؛ آنجا شکست خوردند، می‌خواهند اینجا دوباره شروع کنند؛ این هم شروعشان است که تقریباً از حدود یک ماه یا چهل روز قبل به این طرف، این همه آنجا کشتار انجام دادند.

* برای آمریکا فرق نمی‌کند کشتن سنّی، شیعه
البتّه کشتارها شامل شیعه و سنّی است - مثل عراق، مثل جاهای دیگر- این جور نیست که فقط شیعه [کشته شوند]؛ البتّه در یک قضیّه متأسّفانه حدود پنجاه نفر یا بیشتر، طلبه‌ی شیعه به شهادت رسیدند در کارهای اینها، لکن فقط شیعه نیستند؛ نخیر، مردم معمولیِ غیرنظامی - سنّی، شیعه - را در کابل و در جاهای دیگر، [می‌کشند]؛ برایشان فرق نمی‌کند، چون برای آمریکا فرق نمیکند.

* * دو هدف آمریکا از حوادث تروریستی افغانستان
* اول؛ منطقه را به خودشان مشغول کردن، تا به فکر صهیونیسم خبیث نیفتند
آنچه امروز برای سیاست آمریکا در این منطقه در درجه‌ی اوّل است، این است که این منطقه روی آرامش نبیند؛ دولت‌ها و ملّت‌های این منطقه به خودشان مشغول باشند تا به فکر معارضه‌ی با عامل خبیث استکبار در این منطقه یعنی صهیونیسم نیفتند. این یک هدف.

* دوم؛ توجیه حضور آمریکا در منطقه
یک هدف دیگر هم اینکه آمریکا حضور خودش را [در اینجا] توجیه کند. وقتی که در افغانستان ناامنی هست، آمریکا حضور خود را توجیه میکند که «بله، ما می‌خواهیم بیائیم اینجا که امنیّت را برقرار کنیم»، در حالی که ناامنی را خود آنها به وجود آورده‌اند.

* حوادث بیست و چند ساله افغانستان به وسیله‌ی عوامل آمریکا انجام گرفته
ناامنی را آنها به وجود آورده‌اند؛حوادث افغانستان - با واسطه و بی‌واسطه -  به وسیله‌ی عوامل آمریکا از بیست و چند سال قبل انجام گرفته؛ یعنی آنها بودند که موجب این کشتارهای به اسم مذهب در این منطقه شدند؛ حالا هم همان کار رادارند ادامه می‌دهند؛ می‌خواهند همیشه [منطقه] شلوغ باشد تا حضور خودشان را در اینجا تأمین کنند و مقاصد سیاسی و مقاصد اقتصادی خودشان را پیش ببرند.

* لعنت خدا بر استکبار
و صهیونیسم و آمریکا
و عوامل آنها
لعنت خدا بر استکبار، بر عوامل استکبار، بر دولت خبیث و جنایت‌کار صهیونیسم و آمریکا و عوامل آنها، که مردم و مسلمان‌ها را این جور نابود میکنند.


نوشته شده در   چهارشنبه 11 بهمن 1396  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode