ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 10 اسفند 1402
پنجشنبه 10 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 18 آذر 1402     |     کد : 202447

امام جمعه موقت تبریز:

دانشجویان نباید در دام سیاسی گرفتار شوند

امام جمعه موقت تبریز گفت: دانشجویان نباید در دام سیاسی گرفتار شوند و به ابزار یکسری گروه و احزاب و افراد تبدیل شوند.

امام جمعه موقت تبریز گفت: دانشجویان نباید در دام سیاسی گرفتار شوند و به ابزار یکسری گروه و احزاب و افراد تبدیل شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با تبریک روز دانشجو اظهار کرد: دانشجویان هرگز نباید استکبارستیزی را فراموش کنند زیرا اساس روز دانشجو همین استکبارستیزی است که در رأس آن آمریکاست.

وی افزود: هر وقت در دانشگاه و جریانات سیاسی استکبارستیزی کمرنگ شد بدانید دشمن وجود دارد.

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر حفظ بصیرت بین دانشجویان، گفت: نباید به دام سیاسی گرفتار شوند و به ابزار یکسری گروه و احزاب و افراد تبدیل شوند.

وی به مطالبه‌گری دانشجویان اشاره کرد و گفت: این مطالبه‌گری بدون خروج از دایره ادب باید باشد و بدون حب و بغض باید باشد.

عالی ادامه داد: دانشجویان باید راهنما به سه قوه باشد؛ هر جا نقد است باید انتقاد و نقد عالمانه کنند و هر جا نیاز شد کمک کنند.

وی متذکر شد: جهاد علمی و معنوی جزو وظایف دانشجویان است و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند از هر چیزی هم بگذریم از این نمی‌توان گذشت زیرا همه موفقیت‌های علمی و موشکی ما در گرو همین جهاد بوده است.

استاده حوزه و دانشگاه با اشاره به مناسبت‌های هفته بیستم آذر سالگرد شهادت شهید محراب آیت‌الله دستغیب است؛ گفت: جوانان ما نیاز دارند تا از معنویات این مرد الهی آشنا شوند؛ منافقین کوردل در بیست آذر این مرد الهی را شهید کردند.

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه از فرماندار تبریز بابت رسیدگی به وضعیت نانوای‌ها تشکر کرد و گفت: هنوز به آن نقطه ایده‌آل نرسیده‌ایم و برخی نانواها هر وقت دل‌شان می‌خواهد باز می‌کنند و می‌بندند و امید است این مشکلات نیز حل شود.

وی به کنگره ۱۰ هزار شهید استان اشاره کرد و گفت: ۱۹ آذرماه برنامه‌ای برای شهدای روحانی برگزار خواهد شد و سپس کنگره اصلی در ۲۳ آذر برگزار می‌شود.

عالی با تاکید بر اینکه حضرت آقا پیشرو در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و همیشه در مورد دفاع مقدس تأکیدات اکید دارند، گفت: ایشان فرموده‌اند که این یادواره و یاد شهدا اجر آنها کمتر از اجر شهادت است، قطعاً این روحیه باید حفظ شود.

وی ادامه داد: دشمن بعد از جنگ استهاله فرهنگی شروع کرده است به خاطر این است که روحیه شهادت‌طلبی را از بین ببرد زیرا نمود آن یمن، عراق، سوریه و غزه است که مقاومت یاد گرفته‌اند.


نوشته شده در   شنبه 18 آذر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode