ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 6 اسفند 1402
يکشنبه 6 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1402     |     کد : 202420

رهبر معظم انقلاب در دیدار رییس‌جمهور کوبا:

امکان پنهان‌کردن موضوع فلسطین برای افکار عمومی جهان وجود ندارد

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: اکنون فاجعه در غزه آنقدر بزرگ است که واقعیت برای افکار عمومی جهان برملا شده و امکان پنهان‌کردن آن وجود ندارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: اکنون فاجعه در غزه آنقدر بزرگ است که واقعیت برای افکار عمومی جهان برملا شده و امکان پنهان‌کردن آن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار آقای «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا و هیأت همراه با اشاره به ظرفیت‌های فراوان سیاسی و اقتصادی دو کشور تاکید کردند: باید از این ظرفیت‌ها برای تشکیل یک اتحاد و ائتلاف میان کشورهایی که در قبال زورگویی‌های آمریکا و غربی‌ها دارای موضع یکسان هستند، استفاده شود.

ایشان افزودند: این ائتلاف با تمرکز بر همکاری‌های اقتصادی، می‌تواند در مورد مسائل مهم جهانی هم‌چون موضوع فلسطین، موضع‌گیری مشترک و تأثیرگذار داشته باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مسائل مربوط به فلسطین خاطرنشان کردند: موضوع فلسطین فقط مربوط به قضایای اخیر غزه و بمباران‌ها نیست زیرا مردم فلسطین در طول ۷۵ سال گذشته همواره تحت انواع شکنجه‌ها و رنج‌ها و کشتارها بوده‌اند اما اکنون فاجعه در غزه آنقدر بزرگ است که واقعیت برای افکار عمومی جهان برملا شده و امکان پنهان‌کردن آن وجود ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مواضع رئیس‌جمهور کوبا درباره مسائل جهانی به‌خصوص موضوع فلسطین را همسو با مواضع جمهوری اسلامی خواندند و با اشاره به همکاری‌های دو کشور در مجامع بین‌المللی تاکید کردند: باید روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری علمی، بیش از پیش تقویت شود و امیدواریم با توجه به اینکه دولت جناب آقای رئیسی، دولت «کار و فعالیت» است، تفاهم‌ها و توافق‌ها به پیش بروند و به مرحله اجرا و اقدام برسند.

ایشان همچنین با اشاره به دیدار ۲۲ سال پیش خود با «فیدل کاسترو» رهبر فقید کوبا گفتند: انقلاب کوبا و شخصیت آقای کاسترو از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی همواره برای انقلابیون ایران، جذابیت خاص داشت و دلیل آن هم صداقت در مواضع انقلابی وی بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: «صداقت انقلابی»، «ایستادگی انقلابی» و «جدیت انقلابی»، وجه مشترک انقلاب کوبا و انقلاب اسلامی ایران است.

ایران و کوبا می‌توانند در همکاری‌های بین‌المللی، ارتباطات خود را افزایش دهند

در این دیدار که حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، «میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، سخنان و مواضع ایشان را هم جهت با دغدغه‌ها و مواضع دولت کوبا دانست و گفت: روابط ایران و کوبا، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر صحیح قرار داشته و در گفت‌وگوهای خود در تهران، تمام تلاش‌ها را برای تعمیق این روابط به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری متمرکز کردیم.

رئیس‌جمهور کوبا با تاکید بر اینکه دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف به خصوص در مقابله با اقدامات مداخله‌جویانه و تحریم‌های آمریکا و متحدانش مکمل یکدیگر باشند، افزود: ایران و کوبا هم‌چنین می‌توانند در همکاری‌های بین‌المللی، ارتباطات خود را بیش از پیش افزایش دهند و در مسائل مهم جهانی هم‌چون فلسطین تأثیرگذار باشند.

دیاز کانل همچنین در مورد قضایای فلسطین و غزه گفت: آنچه که امروز در غزه اتفاق می‌افتد، یک نسل‌کشی غیر قابل قبول است و سازمان‌های بین‌المللی چشمان خود را در برابر کشتار ده‌ها هزار نفر از مردم غزه که دو سوم آن‌ها کودکان و زنان هستند، بسته‌اند و تعجب‌آور این است، کسانی که از جنگ اوکراین و روسیه و کشتار غیر نظامیان دائماً شکایت می‌کردند، اکنون در برابر کشتار ده‌ها هزار نفر در غزه سکوت کرده‌اند و این موضوع، نشان‌دهنده وضع بسیار بد جهان است.


نوشته شده در   سه شنبه 14 آذر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode