ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 12 اسفند 1402
شنبه 12 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1402     |     کد : 202415

دیدار نایب رییس مجلس مجلس عراق و هیات همراه با وزیر امور خارجه

هیات پارلمانی عراق به ریاست محسن المندلاوی، نایب رییس مجلس این کشور و هیات همراه با ایشان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه شورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

هیات پارلمانی عراق به ریاست محسن المندلاوی، نایب رییس مجلس این کشور و هیات همراه با ایشان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه شورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار هیأت پارلمانی جمهوری عراق به ریاست محسن المندلاوی، نایب رئیس مجلس این کشور و هیأت همراه با ایشان، ضمن خوشامدگویی به نایب رئیس پارلمان عراق و هیأت همراه، مناسبات فیمابین را نمونه‌ای بی نظیر در منطقه ارزیابی و با ابراز خرسندی و تقدیر از مواضع اصولی مردم، دولت و پارلمان عراق در محکومیت قاطعانه اقدامات جنایت بار رژیم صهیونیستی در غزه، نقش آفرینی عراق در تحولات اخیر غزه را بارز و مؤثر دانسته و خواستار همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر دو کشور در کمک به صلح و ثبات منطقه گردید.

مندلاوی نایب رئیس پارلمان عراق نیز در این دیدار از وجود روابط دیرینه و برادرانه میان دو کشور ایران و عراق در تمامی زمینه‌ها ابراز خرسندی کرد و بر ضرورت گسترش و تداوم مناسبات میان دو دولت و ملت در همه زمینه‌ها خصوصاً روابط پارلمانی تاکید کرد.

وی در ادامه با تشریح مواضع قاطعانه عراق در قبال غزه و محکومیت تجاوزات رژیم صهیونیستی از سوی دولت و پارلمان عراق اظهار داشت: دولت و پارلمان عراق به شکل جدی انزجار خود را از تجاوزات و حملات وحشیانه علیه مردم غزه اعلام داشته و با تعقیب تحولات جدید غزه و از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی، به عنوان سرپرست پارلمان عراق از رؤسای پارلمان‌های کشورهای عضو اتحادیه پارلمان‌های عربی خواستار جلسه فوق العاده در این خصوص شده است.

مندلاوی با اشاره به مناسبات روبه گسترش دو کشور و انعقاد اسناد متعدد همکاری، بر ضرورت اجرای آنها تاکید و از شرکتهای ایرانی دعوت کرد در پروژه‌های مهندسی و عمرانی عراق مشارکت نمایند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیری مقامات ذیربط جمهوری اسلامی ایران، تسهیلات کنسولی و دانشجویی به هزاران دانشجوی عراقی در ایران افزایش و بعضی از بروکراسی‌ها در ادامه تحصیل دانشجویان عراقی مرتفع گردد.


نوشته شده در   دوشنبه 13 آذر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode