ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 3 اسفند 1402
پنجشنبه 3 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 11 آذر 1402     |     کد : 202399

یورش اشغالگران به کرانه باختری همزمان بابمباران شدیدخان یونس ورفح

هواپیماهای رژیم صهیونیستی طی ساعات اخیر حملات بسیار شدیدی را به شهر خان یونس و رفح در جنوب نوار غزه انجام دادند.

هواپیماهای رژیم صهیونیستی طی ساعات اخیر حملات بسیار شدیدی را به شهر خان یونس و رفح در جنوب نوار غزه انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، هواپیماهای اسرائیلی طی ساعات اخیر حملات بسیار شدیدی را به شهر خان یونس و رفح در جنوب نوار غزه انجام دادند. در این حملات شماری شهید و مجروح شدند.

قایق‌های جنگی اسرائیلی هم مناطق ساحلی دیر البلح را هدف قرار دادند.

اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه هم هدف حملات شدید توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

از سوی دیگر، نظامیان اشغالگر اسرائیلی از ساعاتی پیش حملات گسترده‌ای را علیه فلسطینیان در کرانه باختری به ویژه در مناطقی در جنین، نابلس، قلقیلیه و رام الله انجام دادند. در این حملات نیز چند فلسطینی بازداشت شدند. گفته شده است که درگیری بین مردان جوان و نیروهای اشغالگر در اردوگاه قدیمی عسکر در شرق نابلس در کرانه باختری رخ داد.

همچنین نیروهای کمکی نظامی نیروهای اشغالگر با همراهی یک بولدوزر نظامی از ایست بازرسی هواره به نابلس یورش بردند.

از سوی دیگر، روزنامه عبری زبان معاریو هم اعلام کرد که هرتزی هالوی رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که جنگ در غزه چند هفته دیگر ادامه خواهد داشت.

همزمان شامگاه جمعه گروهان‌های قدس اعلام کرد در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه، شهر اشغالی تل آویو، اسدود، عسقلان و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه را هدف حمله موشکی قرار داده است. در پی این حمله، آژیر خطر در بخش وسیعی از اراضی اشغالی از جمله اطراف قدس به صدا درآمده است.

همچنین رویترز در گزارشی تحلیلی با اشاره به نام سه فرماندهان حماس، از برنامه بلند مدت تل آویو برای ترور آن‌ها خبر داده است.

بنا به این گزارش، ضیف، رئیس شاخه نظامی حماس، مروان عیسی نفر دوم در رأس هرم و یحیی سنوار رهبر حماس در غزه سه مردی هستند که در صدر فهرست اسرائیل برای ترور قرار دارند.

رویترز به نقل از منبع آگاه خود بدون ذکر نام گفت که این سه رهبر احتمالاً از تونل‌های غزه عملیات نظامی حماس را هدایت می‌کنند و مذاکرات را برای مبادله فلسطینی‌های زندانی در اسرائیل با گروگان‌ها رهبری می‌کنند.

در عین حال دو کارشناس نظامی به رویترز گفتند که ترور سنوار، ضیف و عیسی به اسرائیل فرصت می‌دهد تا مدعی یک پیروزی نمادین مهم شود. اما دستیابی به این هدف طولانی و پرهزینه خواهد بود و هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

براساس این گزارش، تا کنون هر سه رهبر مورد اشاره حماس همگی از عملیات‌های ترور متعدد اسرائیل برای کشتن آنها فرار کرده‌اند. ضیف به ویژه پس از فرار از هفت سو قصد قبل از سال ۲۰۲۱ که به قیمت یک چشم او تمام شد و او را با آسیب جدی از ناحیه پا باقی گذاشت، مخفیانه زندگی می‌کند. سنوار برخلاف ضیف و عیسی اغلب در راهپیمایی‌های عمومی ظاهر می‌شد و از ترس اینکه اسرائیلی‌ها او را ردیابی کنند، دیگر از هیچ وسیله الکترونیکی استفاده نمی‌کند.

پیش از این نیز، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از چند مقام که نخواستند نامشان فاش شود، نوشت که جاسوسان رژیم صهیونیستی قصد دارند تا پس از پایان جنگ جاری در غزه، رهبران مقاومت اسلامی فلسطین در لبنان، ترکیه و قطر را ترور کنند.

 


نوشته شده در   شنبه 11 آذر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode