ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 10 اسفند 1402
پنجشنبه 10 اسفند 1402
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 9 آذر 1402     |     کد : 202386

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مطرح کرد؛

خاطره‌های اصلی بچه‌های ما باید در مسجد شکل بگیرد

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت:خاطره‌های اصلی بچه‌های ما باید در مسجد شکل گیرد و مساجد ما باید برای نسل نو آماده‌سازی شوند و آغوش برای نسل نو و بچه‌ها باز کنند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت:خاطره‌های اصلی بچه‌های ما باید در مسجد شکل گیرد و مساجد ما باید برای نسل نو آماده‌سازی شوند و آغوش برای نسل نو و بچه‌ها باز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری در نهمین اجلاس اقامه نماز استان کرمان به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: جلوه ویژه شیعیان حضرت زهرا سلام الله علیها، نماز است و هرکس باید خودش را ارزیابی کند که آیا نماز عاشقانه دارد یا نماز معمولی و تجلی فاطمه زهرا سلام الله علیها برای امیرالمؤمنین علیه‌السلام، در نماز حضرت است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در جریان دفاع مقدس، با اهل بیت و خصوصاً با حضرت زهرا نسبتی پیدا کردیم و رزمندگان به‌واسطه نماز، عوالم و کشفیاتی داشتند. همچنین، حاج قاسم عزیز ما رفتار ویژه‌اش در همین محیط نماز است و این سردار سرافراز، لطافت طبع و نگاه تربیتی و سلحشوری و بصیرتش را از نمازش دارد و اگر امام مؤسس بزرگ ما در آن جایگاه خطیر موفق می‌شود، به واسطه نماز است.

حاج علی اکبری تأکید کرد: وقتی نماز جریان پیدا می‌کند، طرف می‌شود اهل خلوت و اهل راز و مؤمنان اگر عفیف هستند، از برکات نماز ایشان است و باید با نمازمان عاشقانه رفتار کنیم. از این رو توقع داریم معلم وقتی زمان اقامه نماز شد، حالش عوض شود، نه اینکه کلاس‌ها ادامه پیدا کند.

وی با انتقاد از رویه نظام تعلیم تربیت گفت: آموزش و پرورش ما و حال معلمان و مدیران ما باید با نماز خوب شود، لیکن مکرر دیده می‌شود که مدارس در وقت نماز مشغول کلاس هستند و در چنین شرایطی چگونه می‌خواهیم عظمت نماز را به دانش‌آموزان معرفی کنیم؟ زیباترین و دل‌انگیزترین مکان در مدارس باید نمازخانه‌ها باشد و من متأسفم که این طور نیست. بی‌قرار نماز اگر شدیم و شهد نماز را اگر چشیدیم، از همه فرصت‌ها برای اقامه نماز استفاده می‌کنیم. گاهی هم در ساختمان‌های اداری معظم، گوشه کوچکی را به نمازخانه اختصاص می‌دهند و پیامش این است که کسی قرار نیست نماز بخواند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، همچنین تصریح کرد: خاطره‌های اصلی بچه‌های ما باید در مسجد شکل گیرد و مساجد ما باید برای نسل نو آماده‌سازی شوند و آغوش برای نسل نو و بچه‌ها باز کنند.

گفتنی است که در پایان این اجلاس، با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان، از مسئولان دستگاه‌های فعال استان در حوزه ترویج اقامه نماز تجلیل شد.

 


نوشته شده در   پنجشنبه 9 آذر 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode