ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 27 فروردين 1403
دوشنبه 27 فروردين 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 7 فروردين 1402     |     کد : 200649

استاندار خبر داد

کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های تصادفات سفرهای نوروزی در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: امسال با هماهنگی کمیته‌های حمل و نقل و هم‌چنین امداد و نجات استان، شاهد روانی ترافیک در محورهای مواصلاتی استان هستیم...

ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: امسال با هماهنگی کمیته‌های حمل و نقل و هم‌چنین امداد و نجات استان، شاهد روانی ترافیک در محورهای مواصلاتی استان هستیم که به دنبال این مهم به لحاظ آمار فوتی‌ها در تصادفات جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته فوتی‌ها با ۵۰ درصد کاهش همراه بوده است.

عابدین خرّم در وبینار ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گفت: تا روز چهارم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در ۲۱ شهرستان شاهد هشت میلیون و ۵۸۰ تردد تجمعی بودیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با بیش از ۱۸ درصد افزایش همراه است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات نوینی که توسط دبیرخانه ستاد خدمات سفر استان در امسال اجرا شده ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی با هدف رونق بازار تولید و عرضه در ۵۵ نقطه استان با ۶۰۰ غرفه است که با اقبال خوبی از طرف گردشگران و مسافران نوروزی همراه است.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های نشاط آفرین در استان برپایی آیین سنتی نوروزگاه در ۶۰ نقطه با ۲۰۰ برنامه آیینی در سرتاسر استان است که گردشگران را با آیین‌های نوروز این خطه اصیل آشنا می‌کند.

خرّم در ادامه به میزان اقامت گردشگران در استان طی ایام نوروز اشاره کرد و گفت: مجموع اقامت‌ها دراستان طی این ایام ۱۶۶ هزار نفر است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است، شایان ذکر است که میانگین اشغال مجموعه مراکز اقامتی استان ۷۰ درصد است که این آمار به‌صورت در شهرستان‌های جلفا و کلیبر با اشغال ۱۰۰ درصدی همراه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌ شرقی، وی از اشغال۷۰ درصدی مراکز اقامتی استان طی سه روز نخست نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.


نوشته شده در   دوشنبه 7 فروردين 1402  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode