ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 30 خرداد 1403
چهارشنبه 30 خرداد 1403
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 25 فروردين 1403     |     کد : 203431

ناسا برای جستجوی هیولای مرموز دریاچه دعوت شد!

ناسا دعوت شده است تا به برنامه جست‌وجوی «هیولای لخ‌نس» بپیوندد و تجهیزات خود را برای رسیدن به این هدف ارائه دهد.

ناسا دعوت شده است تا به برنامه جست‌وجوی «هیولای لخ‌نس» بپیوندد و تجهیزات خود را برای رسیدن به این هدف ارائه دهد.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد که ناسا علاوه بر شکار سیارات قرار است به شکار هیولاها نیز برود.

به نقل از دیلی‌میل، «هیولای لخ‌نس»(Loch Ness Monster) یا «نسی»(Nessie) یک موجود افسانه‌ای است که دهه‌هاست توجه مردم سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. اکنون جستجو برای یافتن این هیولا آغاز شده است و شکارچیان هیولا، نقشه‌های بزرگ خود را فاش می‌کنند.

«مرکز لخ‌نس»(Loch Ness Centre) در ارتفاعات اسکاتلند از ناسا خواسته است تا تخصص خود را در برنامه‌های جدید شکار این موجود شایعه‌ شده به کار بگیرد.

«ایمی تاد»(Aimee Todd) مدیر بازاریابی مرکز لخ‌نس گفت: ما امیدواریم که کارشناسان ناسا، فناوری تصویربرداری پیشرفته‌ای را برای بررسی دریاچه داشته باشند. ما باید با آنها درباره چگونگی آوردن فناوری مورد نظر به اینجا صحبت کنیم.

جدیدترین جستجو در نودمین سالگرد تاسیس اولین سازمان جست‌وجوی لخ‌نس موسوم به «سر ادوارد ماونتین»(Sir Edward Mountain) انجام خواهد شد که از ۳۰ مه تا دوم ژوئن است.

جستجوگران هیولا از اولین ماموریت در سال ۱۹۳۴ تاکنون، بیش از ۱۱۵۶ مورد مشاهده این جانور را در فهرست رسمی مشاهده هیولای لخ‌نس ثبت کرده‌اند.

مرکز تازه بازسازی‌شده «اکتشاف لخ‌نس»(LNE) که یک گروه پژوهشی مستقل و داوطلبانه است، سال گذشته با صدها داوطلب حضوری و مجازی برای جستجو در آب‌های معروف لخ‌نس همراه شد. جست‌وجو با یک هیدروفون که صداهای بلند زیر آب و چندین رؤیت احتمالی را ضبط می‌کرد، به پایان رسید.

«پل نیکسون»(Paul Nixon) مدیر کل مرکز لخ‌نس گفت: ما سال گذشته با یکی از بزرگ‌ترین جست‌وجوی‌های انجام‌شده تا به امروز برای یافتن نسی، توجه جهان را به خود جلب کردیم و شرکت‌کنندگانی از آمریکا، کانادا، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و سایر کشورها به ما پیوستند. با توجه به شنیده شدن صداهای غیر قابل توضیح در کنار مشاهدات احتمالی، امسال مصمم هستیم تا درباره هیولای گریزان لخ‌نس بیشتر بدانیم.

در این جست‌وجوی جدید، داوطلبان برای تماشای سطح دریاچه به کار گرفته می‌شوند و مراقب آب خواهند بود. در عین حال، کارشناسان امیدوارند که ناسا بتواند تجهیزات تخصصی را برای کمک به یافتن این هیولا فراهم کند.

نیکسون ادامه داد: ما علاوه بر درخواست کمک از شکارچیان جدید هیولا برای کمک کردن به این جست‌وجو، از متخصصان نیز کمک می‌خواهیم. ما هیجان‌زده هستیم که این جستجو را به بزرگ‌ترین جستجوی تاریخ تبدیل کنیم زیرا به دنبال تجهیزات جدیدی هستیم تا به ما در کشف بزرگ‌ترین اسرار دریاچه کمک کنند.

ناسا هنوز به درخواست کمک پاسخ نداده است.

اگر دوست دارید بخشی از این جست‌وجو باشید اما نمی‌توانید به دریاچه برسید، می‌توانید آن را به صورت زنده در وب‌سایت «Visit Inverness Loch Ness» تماشا کنید.


نوشته شده در   شنبه 25 فروردين 1403  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode