ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 12 آذر 1401
شنبه 12 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 جهان زير آب
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

دنیای زیر آب + تصاویر

دنیای زیر آب + تصاویر یکی از زیباترین اماکن جهان که کمتر به آن پرداخته شده است، دنیای زیر آب است.
سه شنبه 21 آذر 1391

کشف ماهی غارنشین بدون چشم

کشف ماهی غارنشین بدون چشم گروهی از زیست‌شناسان موفق به کشف گونه‌ای ماهی کور و بدون فلس در یکی از غارهای جزیره‌ای کوچک در ویتنام شده‌اند.
يکشنبه 12 آذر 1391

کشف بمب‌های منفجر نشده دریاها با مته مغناطیسی

کشف بمب‌های منفجر نشده دریاها با مته مغناطیسی کشف بمب‌های منفجر نشده دریاها با مته مغناطیسی پژوهشگران سازمان تحقیقات علمی و صنعتی کشورهای مشترک المنافع (CSIRO) حسگری ابداع کرده اند که می تواند بمب های منفجر نشده موجود در بستر دریاها را کشف کند. به گزارش خبرگزاری مهر، این شیوه برپایه فناوری کار می کند که از آن برای یافتن معادن زیرزمینی استفاده می شود. دکتر کیت لیزلی مهندس برق CSIRO می گوید: شیوه کشف بمب های منفجر نشده زیر آب بسیار شبیه شیوه ای است که از آن برای کشف معادن زیر زمینی استفاده می شود. وی افزود: حسگر بسی
چهارشنبه 8 آذر 1391

صید یک ماهی عجیب که از سه گونه ماهی تشکیل شده!

صید یک ماهی عجیب که از سه گونه ماهی تشکیل شده! یک ماهیگیر 53 ساله انگلیسی یک ماهی عجیب صید کرده که از سه گونه ماهی مختلف تشکیل شده است!
چهارشنبه 24 آبان 1391

کوچک‌ترین خرچنگ گوشه‌گیر+‌عکس

کوچک‌ترین خرچنگ گوشه‌گیر+‌عکس این خرچنگ آنقدر کوچک است که بسیاری از انواع مورچه‌ها هم از آن بزرگ‌ترند پس نگران گاز گرفته شدن توسط آن نباید بود.
جمعه 19 آبان 1391

مشاهده یک نهنگ ناشناخته در سواحل نیوزیلند

مشاهده یک نهنگ ناشناخته در سواحل نیوزیلند نهنگی که تا کنون تقریبا از چشم علم دور مانده بود برای نخستین بار مشاهده شد.
سه شنبه 16 آبان 1391

ماهي كوچولوي نقاش

ماهي كوچولوي نقاش يوجي اوكاتا سال‌هاست از اعماق اقيانوس‌ها و درياها عكاسي مي‌كند، اما يك روز با كشف صحنه‌اي شگفت‌انگيز بار ديگر و بيشتر از پيش از پيچيدگي‌هاي دنياي زير آب متعجب شد. تصويري كه در طول 30 سال عكاسي از عمق آب‌ها مشاهده نكرده بود.
يکشنبه 14 آبان 1391

عروس دریایی نخستین موجود دارای چشم/ بروز بینایی در 700میلیون سال پیش

عروس دریایی نخستین موجود دارای چشم/ بروز بینایی در 700میلیون سال پیش محققان دریافته اند دید و توانایی دیدن 700 میلیون سال پیش در موجودات و نخستین بار در عروس دریایی ایجادشده است.
سه شنبه 9 آبان 1391

کشف یک گونه جدید مار دریایی در موزه

کشف یک گونه جدید مار دریایی در موزه یک گونه جدید مار دریایی این بار نه در آب های اقیانوسی بلکه در یک ظرف شیشه ای پر از فرمالین در موزه ای در شهر کپنهاگ دانمارک کشف شد.
سه شنبه 9 آبان 1391

عکاسی از بزرگترین شکارچی طبیعت

عکاسی از بزرگترین شکارچی طبیعت زمانی که به تصاویر حیات وحشی که از حیوانات درنده‌ای مانند کوسه‌ها نکاه می‌کنید، اولین سوالی که به ذهن خطور می‌کند این است که بر سر عکاس این عکس چه آمده است؟ آیا زخمی شده یا جانش را برای گرفتن این عکس از دست داده است؟
شنبه 6 آبان 1391