ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 12 آذر 1401
شنبه 12 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 جهان زير آب
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

ماهي که روزهايش2برابر انسان است

ماهي که روزهايش2برابر انسان است نوعی ماهی نابینا و ساکن غارهای اعماق آب در سومالی با وجود نابینایی زمان را تشخیص می دهد اما روز برای این ماهی ها دو برابر روز انسانها است.
يکشنبه 20 شهريور 1390

دلفین

دلفین دُلفین‌ها پستاندارانی دریایی هستند که رابطه نزدیکی با نهنگ‌ها و گرازماهی‌ها دارند. تقریبا چهل گونه دلفین تا به حال کشف شده است.
جمعه 28 مرداد 1390

تاثير شفابخش گورخرماهي

تاثير شفابخش گورخرماهي ماده رنگبري كه به طور طبيعي در بدن انسان توليد و ترشح مي شود ظاهرا در تحريك دستگاه ايمني براي جنگيدن با عفونت و شفاي جراحت هايي كه به وجود آمده است، نقش ايفا مي كند.
يکشنبه 2 مرداد 1390

وزغ رنگین‌کمان بورنئو

وزغ رنگین‌کمان بورنئو وزغ رنگین‌کمان بورنئو که وزغ رود سامباس هم نامیده می‌شود، به‌تازگی در پنریسن در بورنئو مشاهده شده است. این وزغ آخرین‌بار 87 سال پیش توسط کاوشگران اروپایی مشاهده شده بود.
دوشنبه 27 تير 1390

گربه ماهی كه چوب می خورد

گربه ماهی كه چوب می خورد گربه ماهی یا ماهی ریش دار با نام علمی suckermouth به تازگی کشف شده است و گونه ای جدید از گربه ماهی است كه با دندان های منحصر به فرد خود می تواند تنه ی درختان كهنه را كه در آب غوطه ور بوده و حاوی مواد آلی فراوانی هستند، بجود.
جمعه 3 تير 1390

سريعترين شکارچي جهان زير آب

سريعترين شکارچي جهان زير آب سریعترین ماهی که در آبهای سیاره زمین زندگی می کند برای تعقیب و شکار ماهی های کوچک ساردین با سرعتی برابر 120 کیلومتر بر ساعت شنا می کند.
چهارشنبه 1 تير 1390

افعی‌ماهی، شکارچی ترسناک اعماق اقیانوس

افعی‌ماهی، شکارچی ترسناک اعماق اقیانوس این شکارچی ترسناک با تولید نقاط نورانی در تاریکی‌های اقیانوس، شکار را به سوی خود جلب می‌کند و وقتی شکار به فاصله مناسب رسید، در میان دندان‌های بلند به دام می‌افتد و لحظه‌ای بعد کاملا بلعیده می‌شود.
شنبه 7 خرداد 1390

مهمان شقایق های دریایی شوید..

مهمان شقایق های دریایی شوید.. همزیستی جانوران در طبیعت، از زیبا ترین اشکال تلاش برای بقا در زیستگاه های گوناگون است. بستر دریا ها و اقیانوس ها نیز زیستگاه مناسبی برای جانوران هم زیست محسوب می شود.((دلقک ماهی)) و ((شقایق دریایی)) نمونه جانورانی هستند که در بستر دریا ها با یکدیگر زندگی می کنند و هر دو از این رابطه سود می برند. در علم اکولوژی به این نوع رابطه ((همزیستی _ هم یاری)) می گويند.
پنجشنبه 5 خرداد 1390