ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 12 آذر 1401
شنبه 12 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 جهان زير آب
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

ماهي‌ها خطر را بو مي‌كشند

ماهي‌ها خطر را بو مي‌كشند تحقيقات صورت گرفته توسط محققان سنگاپوري نشان مي‌دهد، ماهي‌ها قادر به بو كشيدن خطر و اتخاذ تدابير دفاعي هستند.
پنجشنبه 11 خرداد 1391

اسباب‌كشي مرجان‌ها

اسباب‌كشي مرجان‌ها از سال 85 كه بنا به اعلام مقامات سازمان محيط‌ زيست، دست‌اندركاران طرح توسعه بندر شهيد بهشتي چابهار، خشكاندن 700 هكتار از دريا را در دستور كار خود قرار دادند، داغ دوستداران محيط ‌زيست بار ديگر زنده شد.
دوشنبه 8 خرداد 1391

تصاوير خارق‌العاده از عروسان دريايي

تصاوير خارق‌العاده از عروسان دريايي عروس‌هاي دريايي در سراسر جهان در آبهاي بسيار عميق ديده مي‌شوند. اين در حالي است كه در نروژ برخي از اين موجودات در طول شب براي تغذيه از اعماق به بالا مي‌آيند.
يکشنبه 7 خرداد 1391

ببر ماهي گوليات،قاتل كروكوديل

ببر ماهي گوليات،قاتل كروكوديل دندان هاي ببر ماهي گوليات خوف آور هستند. اين ماهي داراي آرواره هايي شامل 32 دندان به طول 3.5 سانتيمتري است.
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391

مرگبار‌ترين موجود کره زمين

مرگبار‌ترين موجود کره زمين زنبور دریایی، نوعی چتر دریایی است و یکی از مرگبار‌ترین موجودات کره زمین به حساب می‌آید.تماس با آن می‌تواند باعث مرگ زجرآور انسانی در تنها ۱۸۰ ثانیه شود.
شنبه 19 فروردين 1391

دندان‌های ماشه‌ماهی

دندان‌های ماشه‌ماهی ماشه‌ماهی از ماهی‌های رنگارنگ اقیانوس است که در نگاه اول ظاهر عجیب‌وغریبش شما را به خنده وامی‌دارد، اما رفتارهای زیستی کم‌نظیرش آن را به یکی از ماهی‌های مورد توجه دانشمندان بدل کرده است.
پنجشنبه 17 فروردين 1391

اين كوسه‌ها پرنده هم مي‌خورند

اين كوسه‌ها پرنده هم مي‌خورند زيست‌شناسان آمريكايي در بررسي‌هاي خود نشان دادند كه كوسه‌هاي خليج مكزيك آموخته‌اند علاوه بر آبزيان، پرندگان ساكن خشكي را نيز شكار كنند.
يکشنبه 6 فروردين 1391

دلفینها با سوت خود را معرفی می کنند

دلفینها با سوت خود را معرفی می کنند محققان دریافته اند دلفینها از سوتهای نشانه، یا همان اسم، برای معرفی خود یا گروهشان استفاده می کنند.
پنجشنبه 11 اسفند 1390

رها سازی بزرگترین خرچنگ چنگال قرمز صید شده در آمریکا

رها سازی بزرگترین خرچنگ چنگال قرمز صید شده در آمریکا یک خرچنگ آبی چنگال قرمز با جثه ای به بزرگی یک کودک سه ساله و بیش از ۱۲ کیلو وزن، روز پنجشنبه (۲۳ فوریه) در آبهای ساحلی ایالت مین آمریکا، رها سازی شد.
شنبه 6 اسفند 1390

تصویری خیره کننده از هیولاهای دریایی

تصویری خیره کننده از هیولاهای دریایی دانشمندان فرانسوی توانستند از مخلوقات کوچک ساکن اعماق آبهای دریاها تصاویری تهیه کنند که این جانداران را به صورت هیولاهای ترسناک نشان می دهند.
جمعه 5 اسفند 1390