ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 7 مهر 1401
پنجشنبه 7 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 جهان زير آب
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

95 درصد ماهی اقیانوس ها از چشم انسان دور مانده اند

95 درصد ماهی اقیانوس ها از چشم انسان دور مانده اند دانشمندان می گویند پیش از این به طور گسترده ای تعداد ماهی های دریا اندک تخمین زده شده است و عمده این ماهی ها هرگز به دام صیادان نیفتاده اند.
سه شنبه 13 اسفند 1392

گاو دریایی؛ علفخوار گمنام خلیج فارس

گاو دریایی؛ علفخوار گمنام خلیج فارس گاوهای دریایی یا دوگونگ ها، پستاندارانی آبزی و بزرگ هستند که سابق بر این، پراکنش قابل توجهی در آب‌های کم عمق از جمله خلیج فارس و دریای عمان داشته​اند.
يکشنبه 4 اسفند 1392

ثبت بزرگ‌ترین صدف جهان در گینس+تصاویر

ثبت بزرگ‌ترین صدف جهان در گینس+تصاویر صدفی با بیش از 35.5 سانتی‌متر طول و 10.7 سانتی‌متر عرض در دانمارک کشف شد‌.
شنبه 3 اسفند 1392

پایان مرگبار طولانی‌ترین اعتصاب غذایی جهان

پایان مرگبار طولانی‌ترین اعتصاب غذایی جهان یک جورپا از خانواده سخت‌پوستان که بیش از پنج سال دست به اعتصاب غذایی زده بود،‌ در آکواریوم محل زندگی خود در ژاپن مرده پیدا شد.
شنبه 3 اسفند 1392

غول های آب‌های شیرین

غول های آب‌های شیرین در دریاچه ها و رودخانه های آب شیرین جهان به ویژه آسیای جنوب شرقی ماهیان غول پیکری زندگی می کنند که در سال های اخیر در تلاش برای بقا شکست خورده و به پایان ادامه نسلشان نزدیک شده اند.
چهارشنبه 30 بهمن 1392

عروس دریایی 18 متری طعمه شکار می‌شود+فیلم

عروس دریایی 18 متری طعمه شکار می‌شود+فیلم دنیا​ی اعماق اقیانوس​ها هنوز برای ما بسیار مرموز و ناشناخته است. عروس​های دریایی در نگاه اول بسیار بی​آزار به نظر می رسند، اما در میان انها قاتلان عظیم الجثه​ای چون شیر عروس​های دریایی نیز یافت می​شود...
پنجشنبه 24 بهمن 1392

پنجره رنگی به دنیای درون ماهی ها/ تصاویر اعجاب انگیز از ماهی های اقیانوسی

پنجره رنگی به دنیای درون ماهی ها/ تصاویر اعجاب انگیز از ماهی های اقیانوسی استاد دانشگاه واشنگتن تصاویری از گونه های دریایی منتشر کرده است که نه تنها حاکی از زیبایی این موجودات دریایی است بلکه ساختار آناتومی آنها را برای تحقیق و یادگیری نیز نشان می دهد.
دوشنبه 21 بهمن 1392

چشم‌های تیزبین؛ خصوصیت غریب یک سخت‌پوست مهاجم

چشم‌های تیزبین؛ خصوصیت غریب یک سخت‌پوست مهاجم میگوی مانتیسی رنگارنگ به علت پنجه‌های نیرومندش که می‌تواند طعمه‌اش را با فشاری در حد وزنه‌ای ۹۱ کیلوگرمی له کند، مشهور است.
سه شنبه 8 بهمن 1392

دلفین‌ها آب نمی‌خورند

دلفین‌ها آب نمی‌خورند اگر می خواهید در مورد انواع دلفین ها و اینکه چه طور باهم ارتباط برقرار می کنند نکاتی را بیاموزید باید بدانید:
چهارشنبه 2 بهمن 1392

نهنگ سفید، نادرترین نهنگ جهان

نهنگ سفید، نادرترین نهنگ جهان نهنگ سفید، نادرترین نژاد و نوع نهنگ در جهان شمرده می‌شود که در سواحل استرالیا می‌توان آن را مشاهده کرد.
شنبه 21 دي 1392