ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 12 تير 1401
يکشنبه 12 تير 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 پزشک خانواده
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

آیا لبنیات برای دیابتی‌ ها مضر است؟

آیا لبنیات برای دیابتی‌ ها مضر است؟ مدیریت دیابت با کمک تغذیه و دارو برای سلامت افراد دیابتی‌ امری ضروری است. طبق تحقیقات متعدد، لبنیات از آن دسته از مواد غذایی است که می‌تواند با در نظر گرفتن نکاتی جایگاه ثابتی در رژیم غذایی دیابتی‌ها داشته باشد.
سه شنبه 16 آذر 1400

یک خطرِ پنهان در کمین کلیه‌ها!

یک خطرِ پنهان در کمین کلیه‌ها! فوق تخصص بیماریهای کلیه از نارسایی مزمن کلیوی به عنوان یک بیماری بدون علامت یاد کرد و افزود: متاسفانه عمده بیماران زمانی که بیماری پیشرفت کرده و شدت می یابد، متوجه بیماری خود می شوند.
جمعه 28 آبان 1400

همزمان با روز جهانی دیابت اعلام شد

پیش‌بینی افزایش شیوع دیابت پس از پاندمی کرونا / توصیه اکید وزارت بهداشت به پره‌دیابتی‌ها

پیش‌بینی افزایش شیوع دیابت پس از پاندمی کرونا / توصیه اکید وزارت بهداشت به پره‌دیابتی‌ها معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هر ۵ ثانیه یک نفر به دلیل عوارض دیابت در دنیا فوت می‌کند، گفت: پس از شیوع کرونا درحال حاضر برآورد و پیش‌بینی‌های ما این است که شیوع دیابت در سال‌های پیش رو افزایش می‌یابد.
يکشنبه 23 آبان 1400

نقش ویتامین D در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹

نقش ویتامین D در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ عضو کمیته علمی کشوری کرونا درباره نقش ویتامین D در پیشگیری از ابتلا به کرونا توضیح داد.
پنجشنبه 20 آبان 1400

شیوع بالای "ریفلاکس معده" در ایرانیان

شیوع بالای "ریفلاکس معده" در ایرانیان بررسی‌های یک مطالعه فراتحلیل حاکی از شیوع بالای بیماری ریفلاکس معده در جمعیت ایرانی است.
يکشنبه 16 آبان 1400

دُز بوستر به چه افرادی تزریق می‌شود؟

 دُز بوستر به چه افرادی تزریق می‌شود؟ یک داروساز در خراسان جنوبی با بیان اینکه وقتی ایمنی جمعی ایجاد و بالغ بر ۷۵ درصد مردم واکسینه می‌شوند، میزان ویروس در حال چرخش در جامعه نیز کاهش زیادی پیدا می‌کند، افزود: در حال حاضر نیز دز بوستر ابتدا برای کادر درمان و سالمندان و سپس برای تمامی مردم آغاز خواهد شد.
دوشنبه 3 آبان 1400

رییس مرکز تحقیقات استئوپروز مطرح کرد

اثرات مثبت و منفی کووید-۱۹ بر پوکی استخوان

 اثرات مثبت و منفی کووید-۱۹ بر پوکی استخوان به گفته رییس مرکز تحقیقات استئوپروز پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، طبق بررسی‌های انجام شده...
دوشنبه 3 آبان 1400

رئیس پژوهشگاه علوم غدد:

۵۰ هزار سال عمر مفید ایرانی‌ها تحت‌تاثیر پوکی استخوان/ ناتوانی پوکی استخوان بیشتر از سرطان

۵۰ هزار سال عمر مفید ایرانی‌ها تحت‌تاثیر پوکی استخوان/ ناتوانی پوکی استخوان بیشتر از سرطان رئیس پژوهشگاه علوم غدد هشدار داد: در ایران پوکی استخوان حدود ۵۰ هزار سال عمر مفید مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد...
چهارشنبه 28 مهر 1400

چهار روش پیشگیری از سرماخوردگی‌های پاییزی

چهار روش پیشگیری از سرماخوردگی‌های پاییزی در این مطلب چهار روش پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی ذکر شده است که با رعایت آنها می‌توانید از بیمارشدن خود جلوگیری کنید.
دوشنبه 26 مهر 1400

همه چیز درباره "دوز سوم"

همه چیز درباره "دوز سوم" یک متخصص ویروس‌شناسی با بیان اینکه دو تا چهار هفته پس از تزریق دوز دوم واکسن، بدن به بالاترین حد ایمنی می‌رسد، گفت: آنتی بادی ناشی از واکسن‌ها معمولا تا ۶ ماه دوام دارد و پس از آن به تدریج میزان آنتی بادی در بدن کاهش می‌یابد.
يکشنبه 25 مهر 1400