ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 1 آذر 1398
جمعه 1 آذر 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : جمعه 24 خرداد 1398     |     کد : 188265

اروپا را جدا از آمریکا تفسیر کردن یک خطای استراتژیک است

امام جمعه شهر مهربان گفت: امیدواری به اروپا ناشی از خطای شناختی است و اروپا را جدا از آمریکا تفسیر کردن یک خطای استراتژیک است و کشورهای اصل اروپا ، پیرو سیاست‌های آمریکا به خصوص در تقابل با ایران هستند.

 امام جمعه شهر مهربان گفت: امیدواری به اروپا ناشی از خطای شناختی است و اروپا را جدا از آمریکا تفسیر کردن یک خطای استراتژیک است و کشورهای اصل اروپا ، پیرو سیاست‌های آمریکا به خصوص در تقابل با ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مهربان، حجت الاسلام و المسلمین حسن مرسلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر مهربان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به فرمایشات مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: شرط موفقیت این است که به ترفند دشمن برای تضعیف اندیشه مقاومت توجه کنیم، چرا که اندیشه  مقاومت، قدرتمندترین سلاح یک ملت و بویژه ملت مقاوم ایران اسلامی است و طبیعی است که دشمن می‌خواهد این سلاح را از ملت ایران بگیرد.

امام جمعه شهر مهربان، مهم‌ترین جریان‌های مقابل  جبهه  مقاومت را شیفتگان و غربزدگان که تحقیر دیگران در مقابل غرب را یک اصل می‌دانند عنوان کرد و افزود: مرعوبان و ترسویان که از نتیجه مقاومت با غرب و زورگویان می‌ترسند و همچنین کسانی که در سایه حمایت غرب به حیات سیاسی و مقام و منسبی دنیوی رسیده‌اند و از بابت دشمنی با جمهوری اسلامی ایران ارتزاق می‌کنند از جمله جریان‌های مقابل و مخالف جبهه مقاومت می‌باشند.

خطیب جمعه مهربان در ادامه خطبه دوم به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اسلامی برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: خیلی از رسانه‌ها سعی داشتند سفر نخست وزیر ژاپن را برای میانجیگری بین ایران و آمریکا تفسیر کنند ولی خود مقامات ژاپنی عنوان می‌کردند که نخست وزیر ژاپن حامل هیچ پیامی از سوی آمریکائی‌ها نیست و امنیت تامین انرژی مهم‌ترین دغدغه ژاپنی‌هاست.

مرسلی افزود: ژاپن اقتصاد سوم دنیاست و بنابراین نیازمند است که از راه‌هایی مطمئن انرژی خود را تامین کند و کشور ژاپن از زمان ملی شدن صنعت نفت، از مشتریان ثابت نفت ایران است و برخی کارشکنی‌ها همچون جنگ و تحریم نتوانسته است ژاپن این مشتری خوش حساب را از خرید نفت ایران  منصرف کند و ایران اسلامی در مقابل تمایل دارد از فناوری‌های ژاپنی برای توسعه صنایع خود استفاده کند.

امام جمعه شهر مهربان، توسعه میادین نفتی و گازی را از مهم‌ترین دستور کارها در مذاکرات 2 طرفه عنوان کرد و افزود: ژاپن می‌تواند در شرایط تحریم و فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، روابط اقتصادی بویژه در زمینه انرژی با ایران را بسیار ارتقاء دهد.

خطیب جمعه مهربان  سفر وزیر خارجه آلمان به کشورمان را از دیگر اتفاقات در هفته گذشته عنوان کرد و افزود: نتیجه سفر این بود که نباید به اروپائی‌ها زیاد دلخوش بود و وزیر خارجه آلمان، همچنان که با دست خالی آمده بود با دست خالی هم برگشت و این سفر مثل نتیجه برجام، دست خالی اروپائی‌ها به همراه زیاده‌گویی‌های آنها را نشان داد.

مرسلی تاکید کرد: امیدواری به اروپا ناشی از خطای شناختی است  و اروپا را جدا از آمریکا تفسیر کردن یک خطای استراتژیک است و کشورهای اصل اروپا ، پیرو سیاستهای آمریکا به خصوص در تقابل با ایران  هستند.

امام جمعه مهربان با تبریک و گرامیداشت هفته جهادکشاورزی و تقدیر و تشکر از زحمتکشان این عرصه، از زحمات و تلاشهای حجت الاسلام کمال مفتخری رئیس جمعیت هلال احمر مهربان و امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر مهربان بخاطر زحمات و تلاش های شبانه روزی شان برای کمک رسانی و نجات حادثه دیدگان بویژه در جریان امداد و نجات دوچرخه سوارانی که اخیراً دچار مشکل شده بودند و همچنین حضور متعهدانه و دلسوزانه در جریان حادثه سیل روستای اجیر آباد، از زحمات و تلاش‌های مجموعه جمعیت هلال احمر و ستاد مدیریت بحران مهربان تقدیر و تشکر کرد.


نوشته شده در   جمعه 24 خرداد 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode