ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 فروردين 1399
شنبه 16 فروردين 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
جستجو

چرا روز ظهور حضرت ولی عصر (عج) را نوروز می نامند؟

روز اول حَمَل - که اول بهار حساب شده است - روزی نو محسوب می شود؛ لیکن روز نو، منحصر به تجدید وضعیتی در طبیعت نیست. نوروز از دیدگاه شیعه، روز ظهور امام زمان است.
جمعه 27 اسفند 1395

دعای مومنین برای ظهور/ تاثیر توجه خالصاله به امام زمان(عج)

همان اندازه که تو به یاد امام باشی، او هم به یاد توست. نمی شود آدمی به یاد خدا نباشد؛ امّا توقّع داشته باشد که خدا مثل اولیای خاصّ خودش به او توجّه کند.
جمعه 20 اسفند 1395

راههای آمادگی برای ظهور امام عصر(عج) در کلام علما

بزرگترین وظیفه منتظران امام زمان این است که از لحاظ معنوی و اخلاقی و عملی و پیوندهای دینی و اعتقادی و عاطفی با مؤمنین و همچنین برای پنجه درافکندن با زورگویان، خود را آماده کنند.
جمعه 13 اسفند 1395

جمعه های انتظار؛

شباهت های صدیقه طاهره(س) و امام زمان/ مظلومیت های حضرت مهدی(عج)

حضرت مهدی (عج) می‌فرماید برای من در (زندگی و رفتار) دختر رسول خدا (ص) الگو و سرمشقی نیکو است. با نگاهی به ویژگی های این دو معصوم بزرگوار، جمله امام زمان (عج) نمود می یابد.
جمعه 6 اسفند 1395

واکاوی تاریخی مفاهیم معنا شناختی دوره غیبت صغرا

با گذشت سده‌های متمادی از جریان‌های تاریخی دوره غیبت صغرا، در برخی لغات آن دوره تحول صورت گرفته؛ به طوری که به نظر می‌رسد برخی واژگان مرتبط، معنای گذشته را از دست داده اند.
جمعه 6 اسفند 1395

اوصاف امام زمان(عج) در حدیث قدسی لوح/ کمال موسی و صبر ایوب

حدیث لوح حضرت فاطمه زهرا (س)، از احادیث بسیار معتبری است که با توجه به سند بسیار قوی آن و فراوانی نقل آن در منابع مختلف، جایگاه ویژه‌ای در مباحث اثبات امامت و خلافت ائمه شیعه (ع) دارد.
جمعه 29 بهمن 1395

قیام شکوهمند حضرت مهدی(عج) و حیات بخشی به لشکریان عقل

همراه با آزاد شدن عقل و خرد از بندهایی که قدرت های شیطانی و نفسانی او را به زنجیر کشیده است، نیروهای عقل از اسارت رها گشته و انسان به راحتی می تواند قدرتهای عقلی خویش را به کار بندد.
جمعه 15 بهمن 1395

گستره حکومت مهدوی تا کجاست؟!

مقام عظمای ولایت می‌تواند با قدرت و فضل خداوند تبارک و تعالی در آسمان‌ها و زمین تصرّفاتی داشته باشد، پس حکومت بر کرات دیگر نیز جز همان قلمروهای ولایی هستند.
جمعه 8 بهمن 1395

منظور از «تکامل عقول» در حکومت مهدوی چیست؟

امام زمان (عج)، از حقایق گسترده و جهانی برای بشریت پرده برمی‌دارد، و مردمان را به دانشهای یقینی و درست هدایت می‌کند، و شناختهای ناب و خالص به ارمغان می‌آورد.
جمعه 1 بهمن 1395

اولین و مشهورترین شرط پایان غیبت امام عصر (عج) چیست؟!

ما در زمان غیبت وظایفی داریم و باید عمل کنیم تا شرایط ظهورش فراهم گردد، فرموده‌اند: تا حدّاقل سیصد و سیزده نفر از بندگان صالح و مخلص جمع نشوند، او ظهور نخواهد کرد!
جمعه 24 دي 1395