ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 18 بهمن 1401
سه شنبه 18 بهمن 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

پس از حق خدای متعال هیچ حقی به بزرگی حقی پیشوایان معصوم(ع) نیست

پس از حق خدای متعال هیچ حقی به بزرگی حقی پیشوایان معصوم(ع) نیست از میان همه حقوق گوناگونی که در آموزه‌های اسلامی بر ادای آنها تأکید شده است، پس از حق خدای متعال، هیچ حقی به بزرگی حقی که امامان و پیشوایان معصوم دین(ع) بر عهده ما دارند، نیست.
جمعه 11 مهر 1399

جمعه‌های انتظار؛

منابع مطالعاتی دیدگاه‌های مهدوی/کتاب‌شناسی مهدویت

منابع مطالعاتی دیدگاه‌های مهدوی/کتاب‌شناسی مهدویت کتاب‌های زیادی بر اساس دیدگاه کلامی تاریخی و با بهره‏‬ گیری از مصادر اولیه مهدویت نگاشته شده است که در ادامه به بخشی از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.
شنبه 22 شهريور 1399

بلایای آخرالزمان مؤمنان واقعی را مشخص می‌کند/رویدادهای عصر ظهور

بلایای آخرالزمان مؤمنان واقعی را مشخص می‌کند/رویدادهای عصر ظهور در آستانه ظهور امام مهدی (ع) بلایا و حوادث فراوانی گریبان‏ گیر مردم می‌شود. این بلایا و حوادث که در واقع آزمایش‌های الهی هستند، مؤمنان واقعی را از مدعیان دروغین جدا می‌سازد.
شنبه 28 تير 1399

خالی نماندن زمین از حجت‌های الهی/حجت‌ الهی؛ معیار تشخیص حق و باطل

خالی نماندن زمین از حجت‌های الهی/حجت‌ الهی؛ معیار تشخیص حق و باطل در اعتقاد اسلامی، بشر همواره نیازمند هدایت‌گر است. به همین دلیل، از ابتدای آفرینش انسان تاکنون هیچ‏‬ گاه جهان از پیامبران و امامان هدایت‌گری که حجت‌های خدا بر بندگانش هستند، خالی نبوده است.
شنبه 31 خرداد 1399

جمعه‌های انتظار؛

معرفت امام در آموزه‌های اسلامی/امامت، ضامن بقای اصول و فروغ اسلام

 معرفت امام در آموزه‌های اسلامی/امامت، ضامن بقای اصول و فروغ اسلام اگر کسی به طور کلی به شأن و جایگاه ائمه هدی آگاه شد، صفات و ویژگی‌های آنها را شناخت و به مسئولیت خود در برابر آنها پی برد، به یقین، به شناختی شایسته از امام عصر (ع) نیز دست می‌یابد.
شنبه 13 ارديبهشت 1399

جمعه‌های انتظار؛

امکان تشرف نزد امام عصر وجود دارد؟/منتظر واقعی به تکلیف عمل میکند

امکان تشرف نزد امام عصر وجود دارد؟/منتظر واقعی به تکلیف عمل میکند بر همه لازم است که به جای دامن زدن به موضوع تشرفات و طرح حکایت‌هایی که گاه اساس محکمی هم ندارد، تلاش خود را متوجه اصل لزوم انتظار فرج، منتظر نگه داشتن مردم و یادآوری وظایف منتظران کنند.
جمعه 29 فروردين 1399

بهرام دلیر در گفتگو با مهر:

تمام ادیان قبل از اسلام وعده مهدی موعود را داده اند

 تمام ادیان قبل از اسلام وعده مهدی موعود را داده اند حجت الاسلام دلیر گفت: مهدی موعود (عج) وعده پروردگار عالم بر امم است و نه بر امت اسلام. امم یعنی امت یهود، امت مسیح (ع)، امت اسلام و تمام فرق و نحل که وعده پروردگار عالم را خواهند دید.
شنبه 23 فروردين 1399

به مناسبت ولادت منجی بشریت؛

عصر غیبت یاورانی با بصیرت طلب می‌کند/ اوصاف یاوران امام زمان(عج)

عصر غیبت یاورانی با بصیرت طلب می‌کند/ اوصاف یاوران امام زمان(عج) حجت‌الاسلام حسنلو گفت: عصر غیبت منتظرانی با بصیرت برای اداره جامعه طلب می‎کند. در روایات از یاوران و منتظران، ایجاد و تقویت صفت «ورع» خواسته شده است. ورع، به انسان بصیرت در انتخاب می‌دهد.
پنجشنبه 21 فروردين 1399

آیا نیمه شعبان لیله قدر اهل بیت است؟ گفتاری از آیت الله جوادی آملی

 آیا نیمه شعبان لیله قدر اهل بیت است؟  گفتاری از آیت الله جوادی آملی نیمه شعبان، شب مبارکی است که در فضائل شباهت بسیاری به لیالی قدر دارد و همان‏گونه که در برتری شب‏های قدر فرموده‏ اند که «فإنّها لیله آلی الله علی نفسه الا یردّ سائلاً له فیها ما لم یسأل معصیه.»
چهارشنبه 20 فروردين 1399

جهان در انتظار منجی موعود

جهان در انتظار منجی موعود در بحبوحه سختی‌ها و مشکلات، هنوز هم چشمان شیعیان و آزادگان امیدوارانه می‌نگرد، امید به ظهور حجتی که ناجی بشریت و گسترنده‌ی خوبی‌ها و پاکی‌هاست؛
چهارشنبه 20 فروردين 1399