ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

سلسله مباحث مهدویت؛

سنت اُمم گذشته در امت اسلام رخ خواهد داد/ ۴ وظیفه انسان دیندار

 سنت اُمم گذشته در امت اسلام رخ خواهد داد/ ۴ وظیفه انسان دیندار یکی از علل غیبت این است که شیعیان غربال شوند تا اینکه ناخالصی‌ها از بین برود. اینکه ناخالصی‌ها از بین برود یعنی نفاق از بین برود. لذا یکی از اهداف طولانی شدن غیبت از بین رفتن نفاق است.
جمعه 17 خرداد 1398

سلسله مباحث مهدویت-

غیبت امام عصر، سنت الهی است/ غربال شیعیان در آخرالزمان

غیبت امام عصر، سنت الهی است/ غربال شیعیان در آخرالزمان فرموده اند غیبت، سنت الهی است. یکی از سنت های الهی امتحان و ابتلاء است لذا غیبت اتفاق افتاد تا ابتلاء و امتحانی برای امت اتفاق بیفتد.
شنبه 11 خرداد 1398

سلسله مباحث مهدویت

امام منتظَر، خود منتظِر است/ تفاوت مهدویت شخصیه و مهدویت نوعیه

امام منتظَر، خود منتظِر است/ تفاوت مهدویت شخصیه و مهدویت نوعیه مهدویت شخصیه که شیعه به آن اعتقاد دارد به این معنی است که مهدی لقب است برای یک فرد خاص که به دنیا آمده است و الان در زمان غیبت به سر می برد. در مقابل، اهل سنت قائل به مهدویت نوعیه هستند.
جمعه 20 ارديبهشت 1398

سلسله مباحث مهدویت-

دو نظریه در ملاقات با امام عصر/ شرط اساسی دیدار حجة ابن الحسن(عج)

دو نظریه در ملاقات با امام عصر/ شرط اساسی دیدار حجة ابن الحسن(عج) دو نظریه در مورد امکان ملاقات با امام عصر وجود دارد که بر اساس ادله برخی، امکان ملاقات به کلی رد می شود و بر اساس ادله برخی دیگر، این مسئله ممتنع نیست.
جمعه 6 ارديبهشت 1398

عضو هیات مدیره انجمن علمی مهدویت حوزه علمیه قم:

انتظار با مجاهدت و عمل مفهوم پیدا می‌کند

 انتظار با مجاهدت و عمل مفهوم پیدا می‌کند عضو هیات مدیره انجمن علمی مهدویت حوزه علمیه قم با تأکید بر این موضوع که ابتدا باید تعریف انتظار را در جامعه مشخص کنیم و از این طریق است که مردم می‌توانند معنی و مفهوم انتظار را متوجه شوند، گفت: انتظار زمانی معنی پیدا می‌کند...
يکشنبه 1 ارديبهشت 1398

سلسله مباحث مهدویت

غیبت امام زمان از ناحیه ماست/ امکان ملاقات با امام عصر(عج)

 غیبت امام زمان از ناحیه ماست/ امکان ملاقات با امام عصر(عج) مرحوم خواجه نصیرالدین طوسی می فرماید «و غیبته منا» غیبت امام زمان از ناحیه ماست. این ما هستیم که در رفتار خود با امام مشکل داریم.
جمعه 30 فروردين 1398

جمعه های انتظار؛

هستی در قبضه اراده امام است/ فرق «حضور» با «ظهور»

 هستی در قبضه اراده امام است/ فرق «حضور» با «ظهور» کلّ هستی زیرپای امام و در قبضه امام(ع) است. امام غایب‌اند، نه یعنی در سرداب سامراء گم شده‌اند. حاضر بودن در جایی غیر از ظاهر بودن است.
جمعه 9 فروردين 1398

سلسله مباحث مهدویت-

آیا امام زمان(عج) همسر و فرزندی دارند؟/ ۳۰ ملازم حضرت ولی عصر

 آیا امام زمان(عج) همسر و فرزندی دارند؟/ ۳۰ ملازم حضرت ولی عصر یکی از مسائلی که در حوزه مباحث عمومی مهدویت است و موضع ما نسبت به آن هر چه باشد، به اصل مطلب ضرری نمی رساند، این است که آیا امام عصر همسر و فرزند دارند یا نه؟
جمعه 24 اسفند 1397

سلسله مباحث مهدویت؛

دعایی که امام زمان به علوی مصری آموزش داد/ وظایف نواب خاص

 دعایی که امام زمان به علوی مصری آموزش داد/ وظایف نواب خاص حکمت الهی در غیبت صغری بر این است که به نوعی ارتباط با امام برقرار باشد. بنابراین افرادی باید باشند تا این کار را انجام دهند. در دوره غیبت کبری دیگر این مصلحت وجود ندارد.
شنبه 11 اسفند 1397

سلسله مباحث مهدویت-

کلمات امام زمان در دوران غیبت صغری/ دو کتاب در مورد دعاهای مهدوی

کلمات امام زمان در دوران غیبت صغری/ دو کتاب در مورد دعاهای مهدوی کلماتی از دوران ۶۹ سال غیبت صغری از امام زمان باقی مانده است و اصطلاحاً توقیعات در همین مقطع زمانی به کلمات امام(ع) اطلاق می‌شود و حاوی موضوعات مختلفی است.
جمعه 3 اسفند 1397