ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مهدویت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

جمعه های انتظار؛

بدون تلاش فکری و قلبی، حقیقت غیبت را نمی توان فهم کرد

 بدون تلاش فکری و قلبی، حقیقت غیبت را نمی توان فهم کرد منظور از غیبت امام زمان این نیست که حضرت جایی مخفی شده باشند، بلکه باید متوجّه بود که حضرت غایب شده‌اند، نه مخفی.
جمعه 5 مهر 1398

سلسله مباحث مهدویت؛

اداء حقوق مومن، پیش نیاز مسئله ظهور است/ ۷ حق مومنین بر یکدیگر

 اداء حقوق مومن، پیش نیاز مسئله ظهور است/ ۷ حق مومنین بر یکدیگر حقوق دیگران در قیامت از انسان مطالبه می شود. به این صورت که کسی که حقوق را به جا نیاورده یا بخشی از اعمال خوب اش گرفته می شود و یا بخشی از اعمال بد دیگری به او می رسد.
جمعه 8 شهريور 1398

سلسله مباحث مهدویت؛

آمادگی ظهور منوط به فهم مطالبه امام است/ گناهی که بخشیده نمی‌شود

آمادگی ظهور منوط به فهم مطالبه امام است/ گناهی که بخشیده نمی‌شود جامعه دینی اگر بخواهد به آن آمادگی برسد باید دو مطلب را نسبت به امام زمان رعایت کند. مطلب اول این است که ایشان از ما چه مطالبه ای دارد و مطلب دوم این است که ما نسبت به او چه وظیفه ای داریم؟
جمعه 1 شهريور 1398

علی نصیری در گفتگو با مهر:

پذیرش اصل حکمت الهی لزوم حیات امام عصر(عج) را اثبات می کند

 پذیرش اصل حکمت الهی لزوم حیات امام عصر(عج) را اثبات می کند علی نصیری گفت: حیات و حضور امام عصر(عج) در روزگار ما با پذیرش اصل حکمت الاهی و ضرورت حضور حجت الهی در زمین، اثبات خواهد شد.
جمعه 18 مرداد 1398

سلسله مباحث مهدویت-

تحقق ظهور نیازمند آمادگی جهانی است

تحقق ظهور نیازمند آمادگی جهانی است آمادگی ظهور باید جهانی باشد، جامعه جهانی به این نتیجه می رسد که این تغییر باید رخ دهد و کسی جز خدا نمی تواند این را تحقق بخشد.
جمعه 4 مرداد 1398

سلسله مباحث مهدویت؛

امام زمان(عج) عهد و پیمان هیچ طاغوتی را بر عهده ندارد

 امام زمان(عج) عهد و پیمان هیچ طاغوتی را بر عهده ندارد امام زمان(عج) فرمودند هریک از پدرانم بیعت یکی از طاغوت های زمان به گردنشان بود، ولی من در حالی قیام خواهم کرد که بیعت هیچ طاغوتی به گردنم نباشد.
جمعه 28 تير 1398

سلسله مباحث مهدویت

توبه شیعیان، ظهور را نزدیک خواهد کرد/ آمادگی برای قیام منجی الهی

 توبه شیعیان، ظهور را نزدیک خواهد کرد/ آمادگی برای قیام منجی الهی ما نسبت به حق تعالی، نسبت به جامعه و نسبت به امام زمان یک رابطه جداگانه داریم که از هر سه باید توبه کنیم. اگر توبه واقعی رخ دهد، می توانیم به ظهور هم امید داشته باشیم.
جمعه 21 تير 1398

سلسله مباحث مهدویت

مقدمه ظهور امام زمان، تعالی فکر است/ عصر غیبت؛ دوران غضب حضرت حق

مقدمه ظهور امام زمان، تعالی فکر است/ عصر غیبت؛ دوران غضب حضرت حق اگر ما یک ایمان درست داشته باشم در همین شرایط هم به محضر امام عصر راه پیدا می‌کنم. اگر راه پیدا نمی‌کنم به خاطر سوء رفتار ماست.
جمعه 14 تير 1398

سلسله مباحث مهدویت؛

غیبت امام عصر خشم الهی است/ معصیت شیعیان؛ وجهی از غیبت امام زمان

 غیبت امام عصر خشم الهی است/ معصیت شیعیان؛ وجهی از غیبت امام زمان یک وجهی که برای غیبت امام عصر بیان می کنند این است که این غیبت خشم الهی است. ما در دورانی هستیم که مورد غضب حضرت حق است.
جمعه 7 تير 1398

سلسله مباحث مهدویت

غیبت امام عصر چه نوع ابتلایی است؟/ یقین؛ شرط ثبات قدم در عصر غیبت

غیبت امام عصر چه نوع ابتلایی است؟/ یقین؛ شرط ثبات قدم در عصر غیبت ما باید از نظر رشد و کمال به تعالی برسیم چراکه در روایت داریم که مردمان زمان ظهور از نظر کمال عقل در حد کمال هستند. این مسئله با آزمون ها اتفاق می افتد.
جمعه 31 خرداد 1398