ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مقالات درمورد حضرت معصومه (س)
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

سخن عجیب علامه حسن‌زاده درباره حضرت معصومه(س)/ مرجعی که ۶۰ سال اولین زائر حرم بود

سخن عجیب علامه حسن‌زاده درباره حضرت معصومه(س)/ مرجعی که ۶۰ سال اولین زائر حرم بود علامه‌حسن‌زاده آملی در تجلیل از مقام حضرت معصومه(س) در دانشگاه قم گفت: اگر برای من ممکن بود و مواجه با مشکل نمی‌‌‌شدم، برای تجلیل از شخصیتی مانند فاطمه معصومه سلام الله علیها این مسیر را سینه‌خیز می‌‌آمدم!
شنبه 16 شهريور 1392

تاملی در زندگینامه حضرت معصومه (س)/ اثبات مقام والای زن در حیات معصومه کبری

تاملی در زندگینامه حضرت معصومه (س)/ اثبات مقام والای زن در حیات معصومه کبری دقت در زندگینامه بانوانی بزرگوار چون حضرت معصومه (س) اثبات کننده این نکته است که اسلام به منزلت زن ارزش زیادی نهاده و در طی نمودن پله‏ های ترقی از حیث علم و تقوا تفاوتی میان زن و مرد قائل نشده، چرا که درجات عالی تقوا و علم این بانوی گرامی و دیگر بانوان بزرگوار اسلام تأیید کننده این موضوع است.
شنبه 16 شهريور 1392

دلیل ازدواج نکردن حضرت معصومه و دیگر دختران امام موسی کاظم(ع)

دلیل ازدواج نکردن حضرت معصومه و دیگر دختران امام موسی کاظم(ع) در شب میلاد حضرت معصومه(سلام خدا براو باد) پاسخ یکی از پرسش های مطرح درباره این شخصیت تاریخ اسلام را در زیر می خوانید.
شنبه 16 شهريور 1392

حرم حضرت معصومه(س) در قم چه زمانی بنا شده است؟

حرم حضرت معصومه(س) در قم چه زمانی بنا شده است؟ حضرت، معصومه (س) دختر گرامی امام هفتم شیعیان حضرت موسى بن جعفر (ع) است که در اول ذیقعده سال 173 هجری قمری در مدینه متولد شد.
شنبه 16 شهريور 1392

فاطمه معصومه(س) منادی جنبش زنان در جامعه اسلامی است

فاطمه معصومه(س) منادی جنبش زنان در جامعه اسلامی است رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان، حضرت فاطمه معصومه (س) را منادی جنبش زنان در جامعه اسلامی دانست و گفت: ایشان الگوی زنان در جامعه اسلامی هستند.
جمعه 15 شهريور 1392

شباهت حضرت معصومه(س) با حضرت زهرا(س)

شباهت حضرت معصومه(س) با حضرت زهرا(س) مدرس حوزه علمیه خواهران قم گفت: از میرزای قمی سوال کردند که آیا حضرت معصومه ما را شفاعت می‌کند؟ میرزای قمی پاسخ داد: من می‌توانم شفاعت کنم، آیا حضرت معصومه نمی‌تواند؟!
پنجشنبه 3 اسفند 1391

چرا امام رضا(ع) خواهرش را «معصومه» خطاب کرد

چرا امام رضا(ع) خواهرش را «معصومه» خطاب کرد حضرت معصومه(س) در طهارت نفس امتیازی خاص و بسیار والا داشت که امام هشتم برادر آن حضرت او را که نامش فاطمه بود معصومه خواند و فرمود: کسی که حضرت معصومه(س) را در قم زیارت کند مانند آن است که مرا زیارت کرده است.
پنجشنبه 3 اسفند 1391

هجرت حضرت معصومه(س) در راستای هویت‌بخشى به تشیع بود

هجرت حضرت معصومه(س) در راستای هویت‌بخشى به تشیع بود استاد مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمینى (ره) گفت: متأسفانه در کتاب‌هایى که در مورد ائمه تألیف مى‌شود بیشتر به ذکر زندگى‌نامه و معجزات بسنده مى‌شود و کمتر به تحلیل حوادث زندگى و فلسفه تاریخ ائمه می‌پردازد.
پنجشنبه 3 اسفند 1391

فضائل و مناقب حضرت فاطمه معصومه (س)

فضائل و مناقب حضرت فاطمه معصومه (س) از آنجا كه معرفت و شناخت ائمّه طاهرين و اولياء مبين ، همان شناخت فضائل و كمالات نفساني و آن بزرگواران است نه فقط آشنايي اجمالي با زندگينامه آنها ، در اينجا بعد از بيان اجمالي از زندگي كريمه اهل بيت (ع) به ذكر شمّه اي از فضائل و مناقب آن حضرت مي پردازيم :
سه شنبه 28 شهريور 1391

حضرت فاطمه معصومه(س) در كلام امامان (ع)

حضرت فاطمه معصومه(س) در كلام امامان (ع) قم؛ درب‌هاي بهشتي و شفاعت دختر موسي بن جعفر(ع)...
سه شنبه 28 شهريور 1391