ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : شنبه 16 مهر 1401
شنبه 16 مهر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 شهدا
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

مهندسی که در آستانه فتح خرمشهر آسمانی شد

مهندسی که در آستانه فتح خرمشهر آسمانی شد به طور قطع به شما می‌گویم؛ آن شب حاج محمود رفته بود بیرون سنگر خودش، یکی از زخمی‌های جامانده از ستون نیروهای گردان مسلم را که مدام از درد ناله می‌کرد، به عقب بیاورد، که موشک کاتیوشای دشمن کنار او به زمین اصابت کرد و درجا شهید شد.
سه شنبه 2 خرداد 1391

خداوندا راضی نشو احمد زنده باشد و خرمشهر در دست دشمن

خداوندا راضی نشو احمد زنده باشد و خرمشهر در دست دشمن بازخوانی سخنرانی «حاج احمد متوسلیان» پیش از مرحله سوم عملیات بیت‌المقدس...
سه شنبه 2 خرداد 1391

تولد در لندن،شهادت در ام‌القصر

تولد در لندن،شهادت در ام‌القصر یک روز که بیسیم را پشتم انداخته و از گردان فاصله زیادی گرفته بودم، با یک گروه که داخل چادر مخابرات بودند، با کد و رمز، پیام رد و بدل می‌کردیم؛ کاری بود برای آشنایی بیشتر با بیسیم.
پنجشنبه 28 ارديبهشت 1391

ماجرای عنایت شهید «مهدی باکری» در خاکسپاری شهدای گمنام خوی

ماجرای عنایت شهید «مهدی باکری» در خاکسپاری شهدای گمنام خوی هنگامی که نقطه تپه مشرف به شهر انتخاب شد، کسی باور نمی‌کرد بتوان در مدت کوتاهی یک منطقه بیابانی ناهموار با این سرعت برای میزبانی تشییع و خاکسپاری پیکرهای مطهر دو تن از شهدای گلگون‌کفن آماده شود.
جمعه 22 ارديبهشت 1391

روایتی از آخرین لحظات زندگی شهید «محسن وزوایی»

روایتی از آخرین لحظات زندگی شهید «محسن وزوایی» محسن تمام قد بر روی جاده‌ای که نیروها بدون جان‌پناه می‌جنگیدند، ایستاده بود ...
شنبه 9 ارديبهشت 1391

شهیدی که مقام معظم رهبري به او اقتدا کرد

شهیدی که مقام معظم رهبري به او اقتدا کرد بالاترين ساعت پرواز در جنگ را در جهان داشت. خودش دو هفته پیش از شهادت در رابطه با این موضوع گفته بود: اگر تعریف نباشد فکر می کنم بالاترین ساعت پرواز جنگ در دنیا را داشته ام. تا به حال 360 بار از خطر گلوله‌های دشمن جان سالم به در برده ام.
جمعه 8 ارديبهشت 1391

اگر شهید نشدید مردانه زندگی کنید

اگر شهید نشدید مردانه زندگی کنید یک روز که تو چادر نشسته بودیم، دونفر وارد شدند. آقا مهدی نگاهی به آن‌ها کرد و گفت: «مرتضی! چهره‌شون داد می‌زنه موندنی نیستن.» خندیدم و گفتم: «همه که دارن می‌رن، پس ما چی؟» گفت: «تو یکی می‌مونی و شهید نمی‌شی!»
چهارشنبه 23 فروردين 1391

شهید باکری فرمانده‌ای متواضع و اهل عمل بود

شهید باکری فرمانده‌ای متواضع و اهل عمل بود معاون بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شهید مهدی باکری فرمانده‌ای بود که ویژگی‌هایی همچون مدیری عارف، شجاع، متواضع و اهل عمل و اراده را با خود همراه داشت.
سه شنبه 23 اسفند 1390

شهید همت در ۱۳ سالگی مقلد امام(ره) بود

شهید همت در ۱۳ سالگی مقلد امام(ره) بود برادر شهید ابراهیم همت گفت: شهید همت با اینکه هنوز به سن تکلیف نرسیده بود مرجع و امام خود را شناخته و تمام وجودش امام و ولی فقیه زمان خویش بود و در ۱۳ سالگی مقلد امام(ره)بود.
پنجشنبه 18 اسفند 1390

شهیدی که با آمدنش خمپاره هم حتما می آمد

شهیدی که با آمدنش خمپاره هم حتما می آمد لشگر ده سیدالشهداء(ع) از جمله یگان‌هایی بود که باید در جزیره مجنون و در عمق جبهه دشمن عملیات می‌کرد و وظیفه شناسایی محدوده عملیاتی این لشکر با سردار دلاور اطلاعات عملیات شهید رحمت الله کُرد نیرسی بود.
دوشنبه 8 اسفند 1390