ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 21 مرداد 1401
جمعه 21 مرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 6 ارديبهشت 1393     |     کد : 71137

تلاش برای نجات جنگل

این مجموعه برای کلاس اولی ها به عنوان تقویت روانخوانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد ولی چون محتوای داستانها همه گروه های سنی را در بر می گیرد، کودکان و نوجوانان می توانند از آنها بهره ببرند.

نام کتاب : تلاش برای نجات جنگل ( کتاب شماره 7)

 

گروه سنی : الف، ب ،ج، د  (آموزشی - درسی - روان خوانی)

این مجموعه برای کلاس اولی ها به عنوان تقویت روانخوانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد ولی چون محتوای      داستانها همه گروه های سنی را در بر می گیرد، کودکان و نوجوانان می توانند از آنها بهره ببرند.

 

موضوع اصلی : تلاش و کوشش - احساس مسئولیت در قبال جامعه - اندیشیدن برای زندگی بهتر - سخاوت و مهربانی

 

هدف :  یافتن راه حل مناسب برای حل مشکلات - تلاش برای انجام فعالیت هایی که دیگران هم از آن بهره می برند -  برای هر مشکلی راه حلی هست.

 

شرح محتوی : داستان در مورد یک سمور آبی است که در یک جنگل بزرگ زندگی می کند. از زمانی که خوشکسالی شده است او باید برای پیدا کردن غذا به برکۀ پایین جنگل برود . هر بار که به آنجا می رود سگ های روستا و مردم برای گرفتن او دنبالش می کنند و او را مورد آزار و اذیت قرار می دهند . یک روز در کمال نا امیدی راهی به ذهنش می رسد. راهی برای نجات جنگل و شروع می کند به تلاش برای نجات جنگل و ...

 

بخشی از داستان را در زیر می خوانید :

 

سمور آبی زمانی که کوچک بود، از پدر و مادرش یاد گرفته بود که چگونه با دندانهای تیزش درختان را قطع کند. برای خودش لانه درست کند و با تنه وشاخ و برگ درختان روی رودخانه سدّ محکمی بسازد. در این فکر بود که چگونه می تواند روی این رودخانه سدّی بسازد. امّا انجام این کار به تنهایی خیلی طول می کشید. رودخانه هم بزرگ بود و به درختان وشاخ و برگ های زیادی احتیاج داشت. کار بزرگ و سختی بود. درختان زیادی برای ساختن یک سدّ بزرگ روی رودخانه باید قطع می شد. روزها و شاید ماه ها طول می کشید.

سمور آبی به همۀ این ها فکر می کرد و تصمیم گرفته بود هر طوری شده این کار بزرگ را انجام دهد و ...


نوشته شده در   شنبه 6 ارديبهشت 1393  توسط   مدیر پرتال   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode