ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 خواص گياهان وميوه ها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

در مطالعه ای روی موش‌های صحرایی عنوان شد

تاثیر سماق در کاهش اسید اوریک خون

 تاثیر سماق در کاهش اسید اوریک خون پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با انجام مطالعه‌ای تاثیر سماق در کاهش اسید اوریک خون را در موش‌های صحرایی بررسی کردند.
يکشنبه 6 تير 1400

معجزه روغن سیاه دانه برای درمان بیماران گوارشی

معجزه روغن سیاه دانه برای درمان بیماران گوارشی عضوهیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی سیاه دانه را یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین گیاهان مفید برای دستگاه گوارشی دانست....
شنبه 5 تير 1400

کاهش ۴۹ درصدی مرگ و میر بر اثر بیماری مزمن کبدی با مصرف قهوه

 کاهش ۴۹ درصدی مرگ و میر بر اثر بیماری مزمن کبدی با مصرف قهوه براساس مطالعه‌ای که در مجله‌ی "BMC Public Health" منتشر شده است نوشیدن قهوه کافئین‌دار یا بدون کافئین(آسیاب شده یا قهوه فوری) می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن کبدی را کاهش دهد.
چهارشنبه 2 تير 1400

فواید سلامت چای سبز با لیمو ترش

فواید سلامت چای سبز با لیمو ترش چای سبز و لیمو سرشار از آنتی‌اکسیدان ها هستند که به پشتیبانی از سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.
چهارشنبه 26 خرداد 1400

شنبلیله گیاهی موثر در درمان دیابت

شنبلیله گیاهی موثر در درمان دیابت قبل از کشف انسولین و همچنین داروهای ضد دیابت رایج، بیماران دیابتی با گیاهان دارویی و درمان‌های سنتی معالجه می‌شدند.
پنجشنبه 6 خرداد 1400

تاثیر تخم گشنیز بر کاهش عوارض قلبی و عروقی دیابت نوع ۲

 تاثیر تخم گشنیز بر کاهش عوارض قلبی و عروقی دیابت نوع ۲ نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد مصرف تخم گشنیز و انجام تمرینات هوازی می‌تواند تا حدودی سبب بهبود شاخص‌های لیپیدی بیماران دیابتی نوع دو شود و از این طریق ممکن است باعث کاهش عوارض قلبی-عروقی شود.
دوشنبه 3 خرداد 1400

۳ خوردنی مفید برای عروق خونی

۳ خوردنی مفید برای عروق خونی عارضه گرفتگی عروق که به دلیل تشکیل پلاک در جداره داخلی آنها بوجود می‌آید، باعث می‌شود جریان خون مسدود شده و میزان خون و اکسیژن انتقالی به تمامی نقاط بدن کاهش پیدا کند؛
يکشنبه 2 خرداد 1400

محققان استرالیایی می گویند؛

ارتباط مصرف میوه و سبزیجات با کاهش استرس

ارتباط مصرف میوه و سبزیجات با کاهش استرس نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات با استرس کمتر مرتبط است.
سه شنبه 28 ارديبهشت 1400

خواص و مضرات کلزا

خواص و مضرات کلزا استفاده از روغن مناسب برای پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی یکی از سوالاتی است که بیشتر افراد به دنبال جواب مناسب برای آن هستند.
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400

محققان بررسی کردند

استفاده از عصاره سیر در عصب‌کشی دندان

 استفاده از عصاره سیر در عصب‌کشی دندان با توجه به خواصی که آلیسین موجود در سیر دارد، از آن می‌توان به عنوان شست‌وشو دهنده ریشه دندان در فرآیند عصب‌کشی استفاده کرد.
دوشنبه 20 ارديبهشت 1400