ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 21 فروردين 1399
پنجشنبه 21 فروردين 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 5 فروردين 1388     |     کد : 2137

مصرف گوشت قرمز عمر را كوتاه مي‌كند

مصرف گوشت قرمز از طول عمر مي‌كاهد. اين تازه‌ترين يافته موسسه ملی مبارزه با سرطان در آمریکا است...

مصرف گوشت قرمز از طول عمر مي‌كاهد. اين تازه‌ترين يافته موسسه ملی مبارزه با سرطان در آمریکا است

به گزارش هلث‌دي نيوز (HealthDay News) مصرف گوشت قرمز؛ گوشت‌های فرآوري شده، نظير سوسیس، کالباس، ژامبون و گوشت نمک سود مي توانند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان  را افزايش دهند.

بر اساس يافته‌هاي اين تحقيق كه در شماره 23 مارس آرشيوهاي صب داخلي (Archives of Internal Medicine) منتشر شده مصرف گوشت قرمز با احتمال افزايش مرگ و مير همراه بوده است و کسانی که بخش عمده گوشت مصرفی آنان گوشت سفید بوده در مقایسه با کسانی که کمترین مقدار گوشت سفید را مصرف می‌کردند کمتر در معرض خطر ابتلا به انواع کشنده سرطان یا بیماری قلبی بوده‌اند.

در همين‌حال به گزارش بي بي سي، بر اساس تعاریف این گزارش، کسانی "مصرف کننده حداکثر" مقدار گوشت قرمز تلقی شده‌اند که در روز به طور متوسط 160 گرم از این مواد را مصرف می‌کردند و در رژیم غذایی "مصرف کنندگان حداقل" این مواد هر روز شامل حدود 25 گرم گوشت قرمز بوده است.

پژوهشگران همجنين نتیجه گرفته‌اند در صورتیکه همگان میزان مصرف گوشت قرمز خود را به سطح مصرف کنندگان حداقل این نوع گوشت، یعنی 25 گرم در روز، کاهش دهند، خطر مرگ در اثر ابتلای به سرطان یا امراض قلبی در مردان 11 درصد و در زنان 16 درصد کاهش می‌یابد.

به گفته این پژوهشگران، مواد سرطانزا در جریان پختن گوشت قرمز در حرارت بالا تولید می‌شود.

همچنین، گوشت یکی از منابع اصلی چربی اشباع شده است که با ابتلای به سرطان پستان و سرطان روده بزرگ ارتباط دارد در حالیکه خوردن گوشت قرمز به تشدید عوامل ایجاد کننده امراض قلبی، مانند فشار خون و افزایش سطح کلسترول، منجر می‌شود

 

 

 

   

 

 

 

 

 


نوشته شده در   چهارشنبه 5 فروردين 1388  توسط   مدیر پرتال   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode