ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 31 شهريور 1398
يکشنبه 31 شهريور 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398     |     کد : 188235

همایش بین المللی شهر سبز و تغییرات اقلیمی در تبریز برگزار شد

سمپوزیوم شهر سبز و تغییرات اقلیمی-چالش هایی برای طراحی و مدیریت با حضور اساتید و محققانی از دانشگاه های اتریش، رومانی، نروژ و کشورمان در دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد.

 سمپوزیوم شهر سبز و تغییرات اقلیمی-چالش هایی برای طراحی و مدیریت با حضور اساتید و محققانی از دانشگاه های اتریش، رومانی، نروژ و کشورمان در دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اصغر عسگری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز صبح امروز در آیین افتتاحیه این سمپوزیوم ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان اظهار داشت: سابقه وجود دانشگاه و مرکز علمی در شهر تبریز به بیش از 700 سال بر می گردد که در آن زمان دانشگاهی به نام ربع رشیدی از سوی رشیدالدین فضل‌الله همدانی ایجاد شد و از این رو دانشگاه تبریز در امتداد آن بوجود آمده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز از بدو تاسیس تا به امروز به نوعی در حوزه های مختلف سرآمد دیگر دانشگاه های کشورمان بوده است، تصریح کرد: این دانشگاه  همواره در بررسی و حل علمی مسائل و چالش های روزمره  از جمله  تغییرات اقلیمی و مسائل زیست محیطی جزء مراکز پیشگام  تحقیقاتی در سطح ایران بوده و هست و در این ارتباط نیز با توجه  به پتانسیل‌ها و توانابی‌های علمی که دارد، آمادگی کامل برای همکاری و ارائه راهکار در مورد چالش‌های طراحی و مدیریت فضای سبز شهرها با توجه به تغییرات اقلیمی دارد.  

اکبر رحیمی  عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز و دبیر علمی این سمپوزیوم نیز با اشاره به اهداف برپایی سمپوزیوم شهر سبز و تغییرات  اقلیمی-چالش هایی برای طراحی و مدیریت به میزبانی دانشگاه تبریز گفت: این سمپوزیوم بیشتر به منظور بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای چالش های موجود در عرصه  طراحی و مدیریت شهر سبز با توجه به تغییرات اقلیمی وسیع در سطح  ایران و جهان برگزار شده است.

به گفته وی شهر تبریز در گذشته به عنوان باغ شهر ایران معروف بوده که متاسفانه طی سال های اخیر به خاطر طراحی شهری بخش عظیمی از باغ های شهر تبریز از بین رفته است و همچنین با توجه به تشدید تغییرات اقلیمی جهان مشکلات بسیاری را برای شهروندان بوجود آورده است و لذا در این  نشست راهکارهای موجود برای حل چالش های موجود با توجه به تجارب بین¬المللی مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش فارس حاکی است، همایش بین المللی شهر سبز و تغییرات اقلیمی و چالش هایی برای طراحی و مدیریت شهری با شرکت اساتیدی از کشورمان و محققانی از کشورهای اتریش، نروژ و رومانی با ارایه حدود 15 مقاله از 500 مقاله رسیده به دبیرخانه این همایش عصر روز گذشته بکار خود پایان داد.


برچسب ها
نوشته شده در   چهارشنبه 22 خرداد 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode