ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه 7 اسفند 1398
چهارشنبه 7 اسفند 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398     |     کد : 187780

با جان سخت ترین شخصیت تاریخ روسیه/ همه چیز درباره «راسپوتین افسانه ای»

وقتی صحبت از شخصیت های مختلف تاریخی می شود، اغلب مرگ و میر این افراد و نحوه مرگشان نیز مهم است. برای مثال عده ای ترور می شوند، عده ای به مرگ طبیعی دنیا را ترک می کنند و برخی نیز خودکشی می کنند اما در میان انواع و اقسام مرگ ها، ماجرای راسپوتین افسانه ای در نوع خود منحصر به فرد است.


وقتی صحبت از شخصیت های مختلف تاریخی می شود، اغلب مرگ و میر این افراد و نحوه مرگشان نیز مهم است. برای مثال عده ای ترور می شوند، عده ای به مرگ طبیعی دنیا را ترک می کنند و برخی نیز خودکشی می کنند اما در میان انواع و اقسام مرگ ها، ماجرای راسپوتین افسانه ای در نوع خود منحصر به فرد است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب :وقتی صحبت از شخصیت های مختلف تاریخی می شود، اغلب مرگ و میر این افراد و نحوه مرگشان نیز مهم است. برای مثال عده ای ترور می شوند، عده ای به مرگ طبیعی دنیا را ترک می کنند و برخی نیز خودکشی می کنند اما در میان انواع و اقسام مرگ ها، ماجرای راسپوتین افسانه ای در نوع خود منحصر به فرد است.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، یکی از عجیب ترین و البته رمز آلود ترین مرگ های تاریخ را می توان مرگ راسپوتین افسانه ای دانست. اما پیش از پرداختن به ماجرای مرگ او بد نیست بگوییم او اصلا که بود.

با جان سخت ترین شخصیت تاریخ روسیه آشنا شوید / همه چیز درباره «راسپوتین افسانه ای»

راسپوتین پیش از مرگش در سال 1917،  مشاور تزار روسیه بود. اما او یک مشاور عادی نبود، عده ای به او لقب جادگر داده بودند و برخی نیز می گفتند راسپوتین نیروهای ماورایی دارد. علت این اعتقادات به نحوه نفوذ وی نزد تزار و زنش و درمان اسرار امیزی بیماری مزمن هموفیلی فرزند تزار مرتبط می شد.

درواقع راسپوتین نه تنها چندین پیشگویی قوی و عجیب نزد تزار و آینده وی و خانواده اش مطرح کرد، بلکه موفق شد با پیشگویی های عجیب خود نزد تزار تا حدی محبوب شود که در امور مملکتی نیز دخالت کند. اما همین شهرت و مخوف بودن کار دست راسپوتین داد و باعث شد به مرور نزد اشراف و بزرگان منفور شود. درواقع عده زیادی بودند که دوست داشتند نزد تزار محبوب شوند، اما سایه سنگین راسپوتین این اجازه را نمی داد بنابراین تصمیم گرفتند راسپوتین را از سر راه حذف کنند.

قتل راسپوتین تقریبا انواع و اقسام شیوه های مرگ را شامل می شود. درواقع از تیراندازی تا آتش سوزی در مورد او اجرا شده است. با توجه به این که در مورد مرگ راسپوتین بازار شایعات نیز داغ است، به منطقی ترین شیوه مرگ احتمالی برای راسپوتین اشاره می کنیم:

به نظر می رسد ماجرا از این قرار بوده که راسپوتین به دعوت گروهی از اشراف به خانه ای دعوت می شود که در نوشیدنی وی زهر سیانور ریخته بودند، اما وی پس از نوشیدن این زهر زنده می ماند. برای این اتفاق دو نوع فرضیه وجود دارد، یا زهری در کار نبوده یا زهر ضعیف بوده و اثرات آن دیر مشخص شده. به هر حال قاتلان که دیدند راسپوتین مردنی نیست تصمیم گرفتند با شلیک 3 گلوله به مرگ وی پایان دهند.

درمورد محل گلوله ها نیز شایعات فراوان است و برخی می گویند گلوله ها به محل های حساس مثل قلب برخورد نکرده اند. به هر حال با وجود آن که راسپوتین ظاهرا مرده بوده اما پس از چند دقیقه به گفته شاهدان تکان خورده و در نتیجه آنان برای محکم کاری وی را دیت بسته درون کیسه ای به آب انداخته اند.

اما وقتی جسد راسپودین در گونی و در آب پیدا شد، دستانش باز شده بود و به نظر می رسید هنوز زنده بوده و قصد داشته خود را از آب نجات دهد. البته فرض منطقی این است که گره ها محکم نبوده و درآب باز شده اند. در نهایت جسد وی به آتش کشیده شده اما مردم محلی گفته اند جسد وی در آتش تکان می خورده و حتی دست و پا زده.باز هم حدس زده می شود این حرکات نوعی بازتاب طبیعی بدن بوده که پس از مرگ نیز ادامه داشته است.  به هر ترتیب  راسپوتین مرگی پر ماجرا داشته که هنوز هم بخش هایی از آن معماست.


برچسب ها
نوشته شده در   پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode