ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 8 اسفند 1398
پنجشنبه 8 اسفند 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398     |     کد : 187778

چرا خرگوش ها به کابوس ناپلئون بناپارت تبدیل شدند؟ / نگاهی به عجیب ترین معاهده تاریخ فرانسه

ناپلئون بناپارت از برترین چهره های تاریخ جهان و فرانسه است که در خصوص شجاعت و دستاوردهای او داستان های متعددی مطرح شده است. بنابراین شاید عجیب باشد اگر بدانید سال ها پیش خرگوش ها به کابوس ناپلئون بناپارت تبدیل شده بودند.


ناپلئون بناپارت از برترین چهره های تاریخ جهان و فرانسه است که در خصوص شجاعت و دستاوردهای او داستان های متعددی مطرح شده است. بنابراین شاید عجیب باشد اگر بدانید سال ها پیش خرگوش ها به کابوس ناپلئون بناپارت تبدیل شده بودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب:ناپلئون بناپارت از برترین چهره های تاریخ جهان و فرانسه است که در خصوص شجاعت و دستاوردهای او داستان های متعددی مطرح شده است. بنابراین شاید عجیب باشد اگر بدانید سال ها پیش خرگوش ها به کابوس ناپلئون بناپارت تبدیل شده بودند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، اگر قرار باشد به ماجرای ناپلئون و خرگوش ها بپردازیم، ابتدا باید موضوع معاهده مشهور تیلسیت را بررسی کنیم.

معاهده تیلسیت نام توافقنامه ای است که پس از پیروزی در نبرد فریدلند از سوی ناپلئون بناپارت امپراتور فرانسه در شهرکی به همین نام (که امروزه سووتسک نامیده می‌شود) در سال1807 میلادی امضا شد. ناپلئون به رسم احترام و یادگاری تصمیم گرفت پس از امضای این معاهده یک جشن ویژه برگزار کند و بنابراین درخواست شکار کرد.

مشاور ناپلئون برای آن که حال خوش ناپلئون حفظ شود و به عبارتی همه چیز بر اساس میل او پیش برود، تصمیم گرفت تعداد زیادی خرگوش را برای آن که توسط ناپلئون شکار شوند، وارد شکارگاه کند. این کار چندان عجیب نیست، اما مشکل اصلی از جایی شروع شد که شکار به شکلی عجیب و غریب و غیرقابل پیش بینی رخ داد.

درواقع خرگوش ها به محض فرمان شلیک در شکارگاه به سمت شکارچی ها از حمله ناپلئون حمله می کردند و شکارچیان را روی زمین پرتاب می کردند. این موضوع و حمله وحشیانه خرگوش ها باعث وحشت و عصبانیت ناپلئون شد. اما شاید برایتان سوال باشد ماجرا چه بود.

ماجرا از یک اشتباه عجیب ناشی می شد. درواقع خریدار خرگوش ها به جای خرید خرگوش های وحشی، خرگوش های اهلی خریده بود و این خرگوش های اهلی به جای فرار به سمت انسان ها می دویدند. از آن زمان به بعد لطیفه های متعددی در مورد این ماجرا گفته شده است.


نوشته شده در   پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode