ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 28 خرداد 1398
سه شنبه 28 خرداد 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398     |     کد : 187583

دبیر علمی همایش بین المللی فقه گردشگری تاکید کرد:‏

ضرورت اتحاد مطالعات حوزوی و دانشگاهی برای توسعه صنعت گردشگری

دبیر علمی همایش بین المللی فقه گردشگری بر ضرورت اتحاد مطالعات حوزوی و دانشگاهی برای ‏توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد.‏

دبیر علمی همایش بین المللی فقه گردشگری بر ضرورت اتحاد مطالعات حوزوی و دانشگاهی برای ‏توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد.‏

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین رحیم قربانی قبل از ظهر چهارشنبه در همایش بین المللی فقه گردشگری اظهار داشت: این همایش در شش محور علمی به دریافت مقاله پرداخته است که این شش محور، دغدغه‌های مهم علمی و صنفی این حوزه را شامل می‌شود که در همه این شش محور مقالاتی به دبیرخانه رسیده است.

وی ادامه داد: از مهر ماه سال گذشته پیش سمینارهایی در تبریز، شهرستان‌های استان و حتی استان‌های دیگر برگزار شده که اولین سمینار در دانشگاه تبریز برگزار شده و سپس در دیگر دانشگاه‌های تبریز و شهرهایی همچون قم و مشهد این سمینارها ادامه یافت.

دبیر علمی همایش بین المللی فقه گردشگری با اشاره به دریافت ۲۵۰ مقاله توسط دبیرخانه همایش گفت: از این تعداد ۶۰ مقاله به دلایل کمیته داوری و عدم تناسب با شیوه نامه نگارش مقاله رد شده و ۱۶۰ مقاله پذیرش شد که از بین آنها ۸۲ مقاله به صورت عمومی امتیاز آورده و ۶۰ مقاله برگزیده شده و هفت مقاله از بین آنان مقاله برتر شناخته شده و بالاترین امتیاز را کسب کردند.

قربانی ادامه داد: مقالات در پنج زبان انگلیسی، فارسی، آذری، ترکی استانبولی و اردو نگارش شده که دو سوم مقالات برگزیده مربوط به مقالاتی با زبان‌هایی جز فارسی بوده است.

وی افزود: به صورت آکادمیک بیش از ۳۰ نوع گردشگری در مجامع علمی در جهان مورد بررسی قرار می‌گیرد که هدف از این همایش را می‌تواند ایجاد حلقه وصل بین مجامع حوزوی و حوزه تخصصی گردشگری دانست تا بتوان طی برنامه‌های مشابه، مطالعات دانشگاهی را با مطالعات حوزوی متحد کنیم تا کمکی برای حوزه صنفی گردشگری باشد.


نوشته شده در   چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode