ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 3 خرداد 1401
سه شنبه 3 خرداد 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : سه شنبه 14 اسفند 1397     |     کد : 186982

معاون هماهنگ کننده ارتش:

بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اقتدار رهبری و نظام اسلامی دارد

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اقتدار رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نشان از اقتدار رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

به خبرنگار مهر، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر امروز دوشنبه در همایش گام دوم انقلاب که در تالار شایان‌مهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است، ادامه داد: درحالیکه دشمنان در سال جاری تهدیدهای زیادی علیه ایران مطرح کرده‌اند ولی رهبر معظم انقلاب در این برهه از زمان گام دوم را مطرح کردند.

وی سپس با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم چشم‌انداز ۴۰ سال آینده را مشخص کرده است، ادامه داد: این بیانیه نشان از اقتدار رهبری و انقلاب اسلامی ایران بوده و پاسخ به هرگونه یاوه‌گویی دشمنان است.

سیاری با بیان اینکه ما در موقعیت جغرافیایی حساس و مهمی هستیم، افزود: در جنگ جهانی با وجود اعلام بی طرفی به خاطر همین موقعیت اشغال شدیم و آنها نام کشور ما را گذرگاه پیروزی نامیده بودند. در نقشه‌های جغرافیایی جهان با نگاه به موقعیت ایران می‌توان گفت که این منطقه در چهارراه جهان قرار گرفته و جایگاه ویژه‌ای دارد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ایران قلب انرژی جهان است، گفت: ۷۰ درصد انرژی جهان، در ایران و کشورهای اطراف واقع شده که این منطقه را بیضی انرژی جهان نامیده‌اند.

وی ادامه داد: تا زمانی که این انرژی در اختیار ایران باشد، دشمنی مستکبران با نگاه طمع ورزانه نیز مستمر خواهد بود. زمانی که در ۲۲ بهمن سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، شعار «نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی» بین مردم جاری شد و این باعث می‌شود تا استکبار جهانی به این موضوع پی ببرد که دیگر همه منافعش در ایران به خطر افتاده و به عبارتی منافع از دستشان خارج شده است از این رو ساکت ننشسته و درصدد براندازی این انقلاب بوده‌اند.

سیاری با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی تمامی عمال استکبار از کشور اخراج شدند، گفت: به همین جهت اتاق‌های فکر علیه ایران به راه انداختند تا انقلاب را شکست داده و از پیشروی آن جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه سپس دشمن به سراغ منزوی کردن ایران در عرصه بین‌المللی رفت که آنجا هم شکست خورد، گفت: بعد از آن استراتژی شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی را ایجاد کردند. در سال‌های ۷۸، ۸۸ و ۹۶ نیز برنامه‌هایشان شکست خورد.

وی با بیان اینکه دشمن در حال حاضر دو راهبرد عمده را دنبال می‌کند، ادامه داد: دشمن به دنبال جنگ نرم و جنگ اقتصادی است. جنگ نرم بی سر و صدا و موریانه‌ای ست. طرف حساب را نمی‌شناسید و علیه کسی هم نمی‌توانید شکایت کنید. اما با شناخت هدف دشمن می‌توانیم با او مقابله و مبارزه کنیم.

وی ادامه داد: هدف دشمن در جنگ نرم تسلط بر مغزها است، با تسلط بر مغز می‌توانند بر اعتقادات و رفتارها تسلط پیدا کنند. به این می‌گوئیم «استعمار فرانو». وقتی ما فکری می‌کنیم که آنها می‌خواهند، وقتی رفتاری می‌کنیم که آنها می‌خواهند، این همان استعمار می‌شود.

سیاری افزود: این استراتژی دشمن هم با هوشیاری و بصیرت سیاسی، اقتصادی و دینی جوانان ما شکست خواهد خورد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به جنگ اقتصادی دشمن نیز اشاره کرد و گفت: جنگ اقتصادی هم به صورت فشار آوردن و ایجاد نارضایتی است ولی بدانند ما گرگ باران دیده هستیم و باز هم شکست خواهند خورد.

وی با بیان اینکه مسئولیت مقابله با دشمن نیز به عهده جوانان است، گفت: باید انقلاب اسلامی و ارزش‌ها را ۴۰ سال دیگر نگاه دارید و به جوانان بعدی بدهید.


نوشته شده در   سه شنبه 14 اسفند 1397  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode