ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : سه شنبه 24 فروردين 1400
سه شنبه 24 فروردين 1400
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 دانستنيها
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

مرتفع‌ترین ساختمانی که بشر می‌تواند بسازد چیست؟

مرتفع‌ترین ساختمانی که بشر می‌تواند بسازد چیست؟ هزارن سال است که انسان‌ها شیفته ستارگان شده‌اند، از این رو جای شگفتی ندارند که یکی از تلاش‌های همیشگی بشر ساختن ساختمان‌های بلند بوده باشد تا به ستارگان نزدیک‌تر شود.
يکشنبه 5 شهريور 1396

درختی که راه می‌رود + عکس

درختی که راه می‌رود + عکس درخت‌ها باید ریشه‌ای ثابت در زمین ثابت باشند، موضوعی که همه آن را تایید می‌کنند، اما درختی عجیبی کشف شده که به راه رفتن علاقه دارد.
پنجشنبه 2 شهريور 1396

شادترین حیوان جهان

شادترین حیوان جهان کوئوکا نام یک گروه از کیسه‌داران کوچک است که در استرالیا زندگی می‌کنند. این حیوانات همیشه لبخند بر لب دارند. کوئوکاها جزو حیواناتی هستند که از انسان نمی‌ترسند.
پنجشنبه 31 فروردين 1396

۷۵ درصد از آبزیان می‌درخشند

۷۵ درصد از آبزیان می‌درخشند اعماق اقیانوس‌ها تاریک است و در عمق ۲۰۰ متری آن هیچ نوری نفوذ نمی‌کند و با توجه به اینکه متوسط عمق اقیانوس‌ها ۴۲۶۷ متر است، در نتیجه بخش بزرگی از آبهای جهان در تاریکی مطلق به سر می‌برند.
سه شنبه 29 فروردين 1396

فناوری‌های تازه‌

فناوری‌های تازه‌ فناوری‌های تازه‌ای به دنیای ما خواهند آمد. اما فناوری‌هایی که انتظار داریم آن‌ها را در سال ۹۶ ببینیم چه‌طور هستند؟
سه شنبه 22 فروردين 1396

با استفاده از فناوری هوش مصنوعی؛ ربات انیشتن به بچه ها علوم یاد می دهد

 با استفاده از فناوری هوش مصنوعی؛ ربات انیشتن به بچه ها علوم یاد می دهد شرکت هنسون رباتیک برای اولین بار رباتی به شکل پرفسور آلبرت انیشتن طراحی کرده که می تواند به بچه ها درس علوم را آموزش دهد.
چهارشنبه 6 بهمن 1395

با جالب ترین اسباب بازی های فناورانه سال ۲۰۱۶

با جالب ترین اسباب بازی های فناورانه سال ۲۰۱۶ همیشه تولید کنندگان فناوری های نوین به دنبال طبقه خاصی از مشتری هستند. کودکان به عنوان قشری در حال رشد نیز طبقه محبوب و پرسودی از مشتریان حوزه فناوری محسوب می شوند.
چهارشنبه 8 دي 1395

درِگوشی‌هایی درباره‌ی مخترع‌ها!

درِگوشی‌هایی درباره‌ی مخترع‌ها! در دنیای فناوری، عادت کرده‌ایم که همیشه به آینده نگاه کنیم. اما شاید نگاهی به گذشته هم بی‌فایده نباشد.
يکشنبه 30 آبان 1395

کوچک‌ترین مار جهان

کوچک‌ترین مار جهان مقامات جزیره مارتینیک در کارائیب کوچک‌ترین مار جهان را کشف کرده‌اند که طول آن کوچک‌تر از یک مداد است.
سه شنبه 18 آبان 1395

این پرنده ۱۰ ماه در آسمان است

 این پرنده ۱۰ ماه در آسمان است محققان با کمک گرفتن از ریزبرچسب‌های الکترونیکی دریافتند که نوعی پرنده به نام بادخورک معمولی،‌از خانواده پرستوسانان، می‌تواند برای ۱۰ ماه یکسره در آسمان پرواز کند بدون اینکه حتی یک ثانیه روی زمین فرود بیاید.
يکشنبه 9 آبان 1395