ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : جمعه 9 اسفند 1398
جمعه 9 اسفند 1398
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
 مشاهير جهان
کلمه کلیدی
جستجو

چرا «ابن بطوطه» بزرگترین کاشف تمام دوران است؟

در قرن 14 میلادی، جهانگرد مشهور مراکشی تقریبا 30 سال در سفر بود و حدود 75000 مایل در سراسر آفریقا ، خاورمیانه ، هند و آسیای جنوب شرقی را طی کرد.
يکشنبه 13 بهمن 1398

مهم‌ترین آثار نویسندگان ادبیات جهان در تبعید

برخی از مهم‌ترین آثار ادبیات جهان حاصل تخیل و ادراک نویسنده‌هایی است که یا شخصا زندگی در تبعید را انتخاب کردند و یا به اجبار دور از زدگاه‌شان دست به قلم بردند.
جمعه 15 آذر 1398

زنان شگفت‌انگیز تاریخ علم، که دنیا را تغییر دادند

در طول تاریخ زنان موفق زیادی وجود داشته‌اند که با وجود نقشی اساسی در پیشرفت علم و دانش، هرگز شناخته نشده‌اند.
يکشنبه 7 مهر 1398

اختراع موتور ديزل توسط "رودلْفْ ديزل" مهندس آلماني (1895م)

رودلْفْ ديزِل، مخترع آلماني در 18 مارس 1858م به دنيا آمد. وي بخشي از زندگي خود را در فرانسه، انگلستان و سپس آلمان گذراند و در دانشگاه مونيخ به تحصيل پرداخت.
يکشنبه 13 مرداد 1398

داستان گیاهخواری لئو تولستوی از کجا شروع شد؟

لئو تولستوی نویسنده سرشناس روسیه که آثار متعددی از وی به زبان های مختلف ترجمه شده است، جایگاه ادبی ویژه ای دارد. اما قرار نیست در این مقاله به بررسی جایگاه ادبی تولستوی بپردازیم، بلکه قرار است، بگوییم او از چه زمانی و چرا گیاهخوار شد.
يکشنبه 6 مرداد 1398

نقاش مشهور جهان -

پیکاسو نه ژنرال شدم نه راهب، من پیکاسو شدم!

پابلو پیکاسو، نقاش، مجسمه‌ساز و شاعر اسپانیایی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم و‬ مبدع‬ سبک‬ کوبیسم‬ بود که آثارش از دوره حیات مورد توجه قرا گرفت و امروز پس از سال‌ها از زمان مرگش جزو گران‌ترین هنرمندان جهان محسوب می‌شود.
چهارشنبه 26 تير 1398

خبرنگاری سیاسی که تبدیل به نویسنده ای وسواسی شد / از بیخوابی های شبانه تا شهرت بین المللی

بسیاری از افراد که به عنوان خبرنگار سیاسی فعالیت می کنند، به عنوان افرادی با قلم های تند شناخته می شوند اما چارلز دیکنز یکی از جالب ترین استثناهای جهان روزنامه نگاری است که احساسی و درام ترین صحنه ها را در دنیای ادبیات بریتانیا خلق کرده است.
يکشنبه 16 تير 1398

رد چند شایعه رایج درباره توماس ادیسون

وقتی نام توماس ادیسون مطرح می شود ذهن بسیاری از ما به سمت برخی کلیشه ها می رود.اما به نظر می رسد فارغ از مهم بودن نقش ادیوسن در ورود برق به خانه ها، او از کلیشه های مهمی که در موردش مطرح می شود فاصله ای بسیار دارد.
دوشنبه 10 تير 1398

ویکتور هوگو: صدای رسای زمانه

ویکتور هوگو با شاهکار کلاسیک «بینوایان» شناخته می‌شود با این حال او شاعری بزرگ، نمایشنامه‌نویسی مطرح و البته سیاستمداری انقلابی بود که می‌خواست صدای رسای زمانه‌ی خود باشد.
جمعه 3 خرداد 1398

«ژول ورن» یک پیشگوی بزرگ بود یا یک بیمار اسکیزوئید؟!

ژول ورن یکی از سرشناس ترین نویسندگان و شعرای فرانسوی است که چه اهل کتاب خواندن باشید و چه اهل کتاب خواندن نباشید حداقل نام وی را شنیده اید.عمده شهرت ژول ورن به علت پیشگویی های عجیب و غریب او است.
سه شنبه 24 ارديبهشت 1398