ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : دوشنبه 14 آذر 1401
دوشنبه 14 آذر 1401
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 18 اسفند 1400     |     کد : 198229

رئیس اداره تبلیغات اسلامی هشترود تاکید کرد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج سبک زندگی اسلامی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هشترود بر ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکید کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هشترود بر ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین یعقوب اباذری عصر امروز سه شنبه در کارگاه آموزشی فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی در هشترود، با اشاره به برنامه ریزی اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برای ایجاد معنویت و ترویج ارزش‌های اسلامی در بستر فضای مجازی افزود: امروزه با توسعه ارتباطات نقش فضای مجازی در زندگی روزمره غیر قابل اغماض است و به دلیل حضور پررنگ قشرهای مختلف از مردم در فضای مجازی ضروری است تا برای تولید محتوا و تبلیغ ارزش‌های دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی برنامه ریزی و اقدام شود.

حجت الاسلام اباذری با بیان اینکه برای معرفی دین اسلام و جاذبه‌های آن، باید به روز شده و متناسب با مقتضیات زمان عمل کنیم، تاکید کرد: تبلیغ ارزش‌های اسلامی زمانی خواهد توانست تأثیرگذاری لازم را داشته باشد که با زبان امروزی مطرح شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی هشترود درباره تأثیر محتوای فضای مجازی بر بنیان خانواده، گفت: یکی از زمینه‌های اصلی در بروز مشکلات خانوادگی و اصولاً نارضایتی از زندگی مشترک، فضای مجازی است که تحت تأثیر تولیدات رسانه‌ای به وجود آمده و باعث آن شده تا سطح توقع از زندگی‌های مشترک را به خصوص در میان نسل جوان بالا برده و تبعات زیانباری برای آینده جوانان به همراه داشته باشد.

این مسئول فرهنگی تصریح کرد: والدین نیز باید نسبت به حضور فرزندان خود در دنیای مجازی حساسیت بیشتری داشته باشند و با کسب آگاهی از فضای مجازی استفاده صحیح در اینترنت را به فرزندان خود آموزش دهند و جوانان را با مقوله اینترنت و فضای مجازی بیشتر و بهتر آشنا کنند که در این زمینه اداره تبلیغات اسلامی هشترود برنامه ریزی های متنوعی در خصوص برگزاری کارگاه‌های آموزشی از قبیل آسیب شناسی فضای مجازی، مهارت‌های زندگی و تولید محتوا برای اقشار مختلف انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: توجه و استفاده از ابزارهای جدید و کارآمد برای تبلیغ دینی و آگاه سازی عمومی از آسیب‌های فضای مجازی و نیز فعالیت در عرصه آسیب‌های اجتماعی، اجتناب ناپذیر بوده و هم اکنون ضروری است با حفظ روش سنتی، از ابزارهای نوین برای تبلیغ سبک زندگی اسلامی در سطحی وسیع استفاده کنیم.


برچسب ها
نوشته شده در   چهارشنبه 18 اسفند 1400  توسط   کاربر 1   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode