ترکی | فارسی | العربیة | English | اردو | Türkçe | Français | Deutsch
آخرین بروزرسانی : يکشنبه 30 شهريور 1399
يکشنبه 30 شهريور 1399
 لینک ورود به سایت
 
  جستجو در سایت
 
 لینکهای بالای آگهی متحرک سمت راست
 
 لینکهای پایین آگهی متحرک سمت راست
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 18 مرداد 1399     |     کد : 193207

نشریه آمریکایی:

آمریکاسه شنبه قطعنامه تمدیدتحریم تسلیحاتی ایران رابه رای می گذارد

نشریه «فارین پالیسی» نوشت که آمریکا روز سه شنبه هفته جاری قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را در شورای امنیت سازمان ملل به رای خواهد گذاشت.

نشریه «فارین پالیسی» نوشت که آمریکا روز سه شنبه هفته جاری قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را در شورای امنیت سازمان ملل به رای خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک نشریه آمریکایی گزارش داد که واشنگتن سه شنبه هفته جاری قطعنامه‌ای را که خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران است در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رأی خواهد گذاشت.

نشریه «فارین پالیسی» نوشت: این قطعنامه جسورانه است و به دنبال تحمیل تعهدات حقوقی جامع به کشورها و ملزم کردن آنها به مقابله با کشتی‌های حامل بارهای ایران و توقیف آنها است.

این نشریه همچنین افزود که پیش‌نویس قطعنامه آمریکا علاوه بر این، به دنبال اعمال مجازات‌هایی مانند مصادره دارایی‌ها و منع سفر برای افراد و نهادهای ایرانی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

فارین پالیسی در عین حال اضافه کرد که قطعنامه آمریکا احتمالاً از حمایت کمی در میان متحدان اروپایی این کشور برخوردار خواهد بود، چرا که این کشورها تصویب چنین قطعنامه‌ای را به منزله نابودی توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام می‌دانند.

بر اساس این گزارش، دیپلمات‌های سازمان ملل به فارین پالیسی گفته‌اند که ایالات متحده قرار است این قطعنامه را روز دوشنبه رسماً ارائه کند و احتمالاً تا سه‌شنبه در خصوص آن رأی‌گیری خواهد شد

این در حالی است که روسیه و چین صراحتاً مخالفت خود را با قطعنامه آمریکا اعلام کرده اند.

گفتنی است که تحریم‌های تسلیحاتی ایران، طبق برجام ماه اکتبر آینده پایان می‌یابد اما دولت ترامپ سعی دارد مانع از اتمام این تحریم‌ها شود.


نوشته شده در   شنبه 18 مرداد 1399  توسط   کاربر کلانتری   
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode